בחירת מצלמה אינה קלה כפי שהיא נראית. יש הרבה גורמים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתחליטו איזו מצלמה לרכוש. יש הרבה אפשרויות בכל הנוגע לבחירת המצלמה הטובה ביותר למתחילים. ניתן ללכת על מערכת DSLR או ללא מראה, שתעניק לכם שליטה יצירתית יותר על הצילומים שלכם.

ניתן גם לבחור במשהו בסיסי יותר. הדרך הטובה ביותר לגלות איזה סוג של סגנון צילום אתם רוצה היא לנסות סוגים שונים של מצלמות, ולאחר מכן לצמצם את הבחירות שלכם בהתבסס על ההעדפות והתקציב שלכם.

מגוון רחב של מצלמות - איך בוחרים מצלמה?

המצלמה היא כלי חיוני עבור כל צלם. בעקבות סוגים רבים של מצלמות זמינות, בחירת מצלמה עשויה להפוך לפרוייקט מאתגר מבחינת פרמטרים רבים. חשוב שתשימו לב לכמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת מצלמה: הגדרת התקציב שלכם וסגנון הצילום שלכם.

אם אתם רק מתחילים את דרככם כצלמים, הצרכים שלכם יהיו שונים מאשר צלם חתונות למשל בצורה מקצועית במשך שנים. הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו הוא כמה כסף אתם רוצים להוציא על המצלמה ואילו תכונות אתם רוצים שיהיו לה. הדבר השני הוא איזה סוג של סגנון צילום אתם הכי מתחברים אליו.

האם אתם רוצים DSLR מקצועי? או משהו קומפקטי יותר כמו למשל מצלמה ללא מראה?
הדבר השלישי הוא איזה סוג של עדשות אתם צריכים? אם זו הפעם הראשונה שלכם בבחירת עדשות, עדיף לכם להתחיל עם משהו בסיסי יותר כמו עדשת 50 מ"מ או עדשת זווית רחבה.

מה היא המצלמה הטובה ביותר למתחילים?

עבור מתחילים, המצלמה הטובה ביותר היא זו שאתם יכולים להרשות לעצמכם. המצלמות הפופולריות ביותר למתחילים הן מסוג DSLR.
הן אמנם יקרות יותר אך מספקות איכות טובה יותר מאשר מצלמות הצבע והצילום. 
הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מצלמה היא איזה סוג צילום אתם רוצים לעשות? במידה ואתם רוצים לצלם אנשים, מצלמת DSLR תהיה ההימור הטוב ביותר שלכם במרבית המקרים. במידה ואתם מתעניינים בנופים, מצלמת הצבע תהיה האפשרות הטובה ביותר עבורכם.
עבור מתחילים, חשוב לעבוד עם מצלמה טובה. אמנם, לא מדובר רק במצלמה עצמה, אם כי בכישורים, ידע ויכולות הצלם.

הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון בעת קניית מצלמה עבור צלמי מגנטים מתחילים למשל, הינו התקציב. צלם מתחיל יצלם במצב ידני, כך שהם צריכים שהמצלמה תהיה בעלת טווח ISO ומהירות תריס טובים. כמו כן, הם גם צריכים לחפש עדשות קלות לשימוש וניתנות להרכבה על המצלמה בקלות.ץ.

הגורם החשוב הנוסף עבור צלמים מתחילים הוא רמת המיומנות שלהם, כי זה יעזור להם להחליט איזה סוג מצלמה הם צריכים. אתם רק מתחילים? אולי תרצו להשקיע במצלמת DSLR או ללא מראה עם עדשות מתחלפות. אבל, במידה ואתם צלמים מתקדמים עם ניסיון בשימוש בהגדרות ידניות, אז אולי כדאי להשקיע במערכת קומפקטית בעת בחירת המצלמה הנכונה, שכן מדובר בהחלטה גדולה.

עם כל כך הרבה אפשרויות, זה יכול להיות קשה להחליט מהי המצלמה המתאימה ביותר עבורכם. בבחירת מצלמה, חשוב לדעת מהם הצרכים שלכם ואיזה סוג צילום אתם רוצים לעשות. למשל, אם אתם רוצים לצלם פורטרטים או צילום טבע, מצלמות כמו Nikon D500 או Canon EOS 5D Mark IV יתאימו לצרכים שלך. אם אתם מחפשים משהו יותר זול, אז Fujifilm X100F או Sony A6000 יתאימו גם לצרכים שלכם!

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה