צילום דיגיטלי, למרות הפשטות שיצר, יכול לפעמים להיות דבר די מסובך. למען הצילום הטוב ביותר, אספנו עבורך כמה פירושים למונחים חשובים.

מדריך צילום דיגיטלי: מילון מונחים

גם אם אתם חובבי צילום, ייתכן שאתם מתקשים למצוא מצלמה שתתאים להם מבין המבחר הרחב של מצלמות דיגיטליות. ייתכן גם שאתם נתקלים בקושי דווקא בנוגע לעריכת התמונות שצילמתם, או להדפסתן. אם זה המקרה, אתם לא לבד. ההיצע העצום של ציוד לצילום יכול לבלבל לפעמים גם את המקצוענים.

האמת היא, שצילום דיגיטלי הוא תחביב מהנה, אבל הוא גם יכול להיות מאתגר, במיוחד אם אתם רק מתחילים להתעסק בתחום. אנו ננסה לעזור לכם להתמצא מעט יותר ולבחור בציוד המתאים ביותר לצרכים שלכם.

הסוללה בציוד צילום דיגיטלי

הסוללה - או הבטרייה - היא אחד הגורמים החשובים בקניית מצלמות, אך רבים נוטים להתעלם ממנו. אם אתם רוצים לצלם תמונות איכותיות, סביר שתזדקקו למצלמה שיכולה להחזיק מעמד זמן רב יחסית. הסיבה היא שלפעמים לוקח זמן רב או מספר רב של ניסיונות על מנת להגיע לתוצאת צילוםמספקת.

בניגוד למה שניתן לחשוב, אין קשר מיידי וישיר בין אורך החיים של הסוללה לבין מחיר המצלמה. מצלמות דיגיטליות זולות רבות מגיעות עם סוללות המחזיקות זמן ארוך. לפעמים, דווקא מצלמה מתוחכמת עם אפשרויות רבות דורשת הרבה מאוד כוח מהסוללה והיא נגמרת מהר יחסית לכזו שתונח במצלמה פשוטה.

צילום והשימוש בזום

ציוד צילום יכול להגיע עם זום דיגיטלי או עם זום אופטי. זום דיגיטלי מודד ומגדיל את האובייקט המצולם באמצעות שימוש בשבב זעיר. זום אופטי לעומת זאת, מזיז ממש את עדשת המצלמה כדי להתקרב לאובייקט המצולם, וכך נוצרת ההגדלה. רבים טוענים שזום דיגיטלי אינו מנפיק צילומים באיכות גבוהה כפי שעושה זום אופטי. קחו זאת בחשבון.

השליטה בחשיפה בזמן הצילום

היכולת לשלוט בכמות החשיפה בזמן צילום יכולה להיות קריטית. השליטה בחשיפה מתבצעת באמצעות משחק עם מהירות הצמצם ועם פתיחת תריס העדשה. רמת חשיפה נשלטת חשובה בצילום במצבי תאורה שונים כמו גם בצילום במהירות מסוימת או על מנת ליצור אפקטים מיוחדים.

מצלמות דיגיטליות פשוטות לא מסוגלות להציע שליטה כלשהי בחשיפה. ככל שהמצלמה מתקדמת ומתוחכמת יותר, כך אפשרות השליטה גדלה. לפיכך, אם אתם מעוניינים בצילום שיהיה יותר מסתם תחביב אלא עיסוק משמעותי יותר, כדאי שתבחרו במצלמה שתאפשר לכם לקבוע את החשיפה הרצויה.

חשיבות כרטיס הזיכרון בצילום

כרטיסי זיכרון הם הרכיבים שקובעים למעשה את כמות התמונות שתוכלו לצלם, עד לרגע שייגמר המקום על הכרטיס. כרטיס זיכרון חשוב מאוד בזמן צילום תמונות סטילס אך גם בוידאו. מצלמות וידאו מצריכות בדרך כלל שימוש בכרטיס זיכרון גדול הרבה יותר, מכיוון שמשקל קבצי הוידאו גדול יותר מזה של תמונה.

מצלמות רבות מגיעות כבר עם כרטיס זיכרון, אך הוא בדרך כלל בעל נפח קטן יחסית. אם תרצו לצלם כמות גדולה של תמונות מבלי להצטרך להחליף את הכרטיס באמצע, כדאי לכם לרכוש כבר מראש כרטיס בנפח גדול יותר, של ארבעה או שמונה ג'יגה למשל.

צילום וכמות המגה פיקסל

כמות המגה פיקסלים של המצלמה קובעת עד כמה תוכלו לרדת לפרטים בתמונות שאתם מצלמים. הטווח הממוצע בשוק יכול נוע בין שני מגה פיקסל לשמונה. אם אתם מצלמים תמונות קטנות לשליחה באימייל או לפרסום באינטרנט, סביר שלא תזדקקו ליותר משני מגה פיקסל. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים להשיג צילום איכותי יותר, כזה שתוכלו להדפיס אחר כך בגדול, תזדקקו למצלמה עם לפחות חמישה מגה פיקסל.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה