מהפיכת הסמארטפונים והאינטרנט שינתה את תחום הצילום מן היסוד. בשלב הראשון השדרוג העצום ברזולוציות של המצלמות המובנות בטלפונים שלנו הפך את הצורך לרכישת מצלמה כמוצר בפני עצמו למיותר ונתן בידו של כמעט כל אחד את הכלים לצילום דיגיטאלי איכותי.

השלב השני הוא התבססות של הרשתות החברתיות, ועימן הפיכת שיתוף סטאטוסים, קישורים וכמובן קבצים לפעילות חברתית יומיומית שהיעדרות ממנה אינה באה בחשבון. זהו הרקע הפורה על גביו צמחו רשתות הצילום החברתיות.

השלב השלישי הוא התקדמות הטכנולוגיה – אפליקציות צילום, על הפילטרים השונים הכלולים בהן, האפקטים המיוחדים ויכולות השיתוף הפכו את הצילום לתחום עיסוק ופנאי מהשורה הראשונה, ומגוון אפליקציות הצילום רק הולך וגדל.

צילום פנורמי

אחת מהיכולות המעניינות של הסמארטפונים הוא צילום פנוראמי. צילום זה מתבצע על ידי סנכרון של מספר תמונות לכדי תמונה אחת אשר על ידי גלילה מאפשרת נקודת מבט הדומה לזו של נוכח במקום. האפליקציות המאפשרות צילום פנוראמי עומדות בפני עצמן בשל מורכבות התכנות ותופסות תאוצה בפופולאריות שלהן.

שתי אפליקציות מתבלטות כיום בשוק מעל כל השאר:

PANO

PANORAMA 360

חוויית משתמש

הממשק פשוט מאוד וקל להבנה. למעשה כבר בשימוש הראשון ניתן לייצור תמונות איכותיות.

מגוון האפשרויות בפרט בנושא הפילטרים מסבך את התפעול, אך ניתן להגיע לתוצאות מרשימות.

סנכרון התמונה הפנורמית

באחריות המשתמש בלבד.

חיווי קיים למידת האור ומהירות הסיבוב.

מחיר

8-11 שח למשתמשי אייפון ואנדרואיד.

4 שח.

הדגש: שיתוף

מלבד איכויות צילום התמונות ומגוון הפילטרים שמציעות אפליקציות הצילום המובילות כיום, שיתוף התמונות הפך בפני עצמו למרכיב עיקרי בחוויית המשתמש באפליקציה. עבור משתמשים רבים מעשה השיתוף חשוב לעיתים יותר מהתוכן המשותף עצמו. במילים אחרות האינטראקציה עם משתמשים אחרים היא לפעמים העיקר, ולא הצילום עצמו.

שתי אפליקציות אשר שכללו את ממשק השיתוף לכדי חוויה של ממש הן MOBLI ו- FLICKR.

הדומה בשתי האפליקציות הוא השימוש בתגיות ושמות משתמש למעקב אחר תמונות וכתיבת תגובות עליהן. העלאת התוכן לשרתי החברה מתבצעת מיידית והשימוש בפילטרים השונים והאפקטים המיוחדים האחרים קל להבנה.

MOBLI

FLICKR

בסיס עסקי

START UP ישראלי מצליח ומפתיע

חברת YAHOO

יכולות שיתוף

סרטונים ותמונות

תמונות בלבד

מחיר

ללא תשלום.

ללא תשלום, אך ישנן מגבלות בשימוש אשר מוסר בכפוף לתשלום 25$ לשנה.

דגשים:

  • בעוד MOBLI הינה סיפור הצלחה עסקי, הכולל גיוס ידוענים בקנה מידה כלל עולמי כמשקיעים ומשתמשים תכופים, הרי שמספר המשתמשים של FLICKR כיאה למעמדה הוותיק ובסיסה האיתן מייצר חשיפה הרבה יותר גדולה לתכנים המשותפים. יחד עם זאת, מספר המשתמשים של MOBLI הולך וגדל בעקביות.
  • אמנם הסרת המגבלות של מנוי חינמי ב- FLICKR כרוכה בתשלום, אך המדובר הוא במגוון יישומים הנוסף על מספר די מספק של פילטרים בגרסה החינמית. כך גם לגבי ההגבלה במשקל התמונות המועלות. עבוד המשתמש הממוצע, די גם באפליקציה ללא התשלום.

אפליקציות מובנות

מגוון אפליקציות הצילום והעריכה הראויות הינו גדול מכדי להכילו. לפני שמחפשים להוריד אפליקציות צילום מיוחדות ניתן לבדוק את אפליקציות הצילום שכבר מצויות בתוך המכשיר שלכם. בהתאם לפופולאריות הגואה של אפליקציות הצילום חברות הטלפונים משפרות תדיר את יכולות המצלמות המובנות במכשיר – וזה כולל שיתוף התמונות. בדקו, יתכן והאפליקציה המתאימה לכם במיוחד כבר נמצאת ברשותכם.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה