מעטים יודעים כי בעזרת הכוונה מקצועית קלה ומספר טכניקות אפשר יהיה לשפר בצורה משמעותית את כישורי הצילום. סדנת צילום למתחילים מיועדת לחובבנים שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום. סדנת המתקדמים או סדנאות צילום שטח מיועדות לצלמים בעלי ניסיון או לבוגרי קורס המתחילים.

לימוד צילום מקצועי מיועד לאלו שרואים בצילום את פרנסתם. בוגרי המסלולים מועסקים במשרות צילום אירועים, צילומים בסטודיו, צילומי וידאו, צילום פרסומי ועוד. הצלמים נהנים ממשרות מלאות עניין שמוציאות אותם אל השטח ומאלצות אותם להתמודד עם אתגרים ולהעשיר את יכולותיהם.

למי זה מתאים?

סדנת צילום מתאימה למבוגרים, צעירים או ילדים, אין כל חובה בכישורי צילום קודמים או בהיכרות עם ציוד צילום. יחד עם זאת, יש לציין כי ברוב סדנאות הצילום מתבקשים המשתתפים להביא עמם מצלמה אישית. כל משתתף מביא אל הסדנה את המצלמה האישית שלו ועושה בה שימוש במהלך הקורס. המדריכים שמחים לתרום מניסיונם ולהמליץ למשתתפים אודות מצלמות איכותיות, אך אין הכרח לרכוש את המצלמות. סדנאות צילום שטח עירוני או צילומי טבע דורשות יציאה לשטח.

המשתתפים בסדנה יוצאים אל השטח בשעות הבוקר המוקדמות בכדי לצלם לאור הזריחה, נפגשים ברחובות נסתרים לצילום עירוני בשעות החשכה ועוד. המדריכים מקפידים לבחור בעבור משתתפי הסדנה פרויקטים מעניינים, מיקומים אקזוטיים ואובייקטים מיוחדים.

מה לומדים בסדנה?

הצלמים החובבים יוכלו לחדד את כישורי הצילום שלהם, לשפר את הטכניקה ולהציג תמונות יפהפיות. אלו שכבר יש ברשותם מצלמה מקצועית יקרה ללא כל יכולת להשתמש בה, זקוקים לסדנת צילום. התכנים המקצועיים בסדנה עוסקים ביסודות הצילום, תפעול מצלמה, צילום בתנאים שונים, צילום בתנועה, קומפוזיציה, צילום שחור לבן ועוד. במהלך הסדנה עוסקים המשתתפים בניתוח העבודות של חבריהם במטרה ללמוד ולהשתפר.

לימוד צילום לתואר ראשון

המסלול מיועד למועמדים שמבקשים לעסוק בצילום בצורה מקצועית. לימודי תואר ראשון מתפרסים על פני שלוש שנים של לימוד מעשי ותיאורטי. בוגרי המסלול יוצאים אל שוק העבודה חמושים בידע מקצועי מקיף, תיק עבודות ותעודת בוגר תואר ראשון בצילום. הקבלה לתואר ראשון בצילום בחלק מבתי הספר דורשת הצגת תיק עבודות וכישורי צילום קיימים.

כיצד בוחרים סדנת צילום?

מספר מוסדות אקדמיים בישראל מציעים סדנאות צילום לציבור. ההבדלים בין הסדנאות באים לידי ביטוי בתכני לימוד, מספר התלמידים בסדנה, אורך הסדנה, הכשרת המדריכים, טכניקות הלימוד ועוד. בכדי להתרשם מכל אחת מהסדנאות כדאי להגיע לסיור בבתי הספר, לבקר בשיעור ניסיון ולבחון עבודות של תלמידים קודמים. מחירי הסדנאות משמעותיים גם כן לבחירת סדנת צילום מתאימה לכל משתתף.

איך לשפר את כישורי הצילום?

הסוד ליצירת תמונות טובות יותר טמון במצלמה איכותית והדרכה מקצועית. רכישת מצלמה טובה יותר הולכת יד ביד עם סדנת צילום. מצלמות איכותיות אפשר לרכוש בסכומים של 2,500-3,000 שקלים. את ההבדלים באיכות התמונות תוכלו לראות כבר לאחר שימוש ראשוני. הרשמה לסדנת צילום תורמת רבות לצלמים החובבנים. כבר לאחר השיעור הראשון יוצאים המשתתפים לשטח בזמנם הפנוי ומתרגלים את טכניקות הצילום שנלמדו.

איפה ללמוד?

למוסדות לימוד נוספים, אנו ממליצים לבקר באינדקס מוסדות הצילום של zap דפי זהב: www.d.co.il

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה