סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות. הבעייתיות מתחילה כאשר על אף החיבור למחשב הסנכרון לא מתבצע. סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב דורש כי המחשב יזהה את הכבל ואת ממשק המצלמה שחובר אליו.

כאשר המחשב לא מצליח לזהות את מערכת ההפעלה של המצלמה יש להתקין תוכנה מיוחדת על גבי המחשב. בכל רכישת מצלמה חדשה אפשר יהיה למצוא בתוך האריזה דיסק שמכיל את תוכנת סנכרון התמונות.

בכדי להבטיח את ההתקשרות התקינה בין המצלמה והמחשב יש להתקין את התוכנה. ישנם מקרים בהם המחשב מסוגל לקרוא את כרטיס הזיכרון של המצלמה גם ללא התקנת התוכנה. אך במקרים בהם החיבור בין השניים כושל כדאי יהיה לשלוף את דיסק ההתקנה ולנסות להתקינו שוב.

כיצד מעבירים תמונות מהמצלמה למחשב?

  • חברו את המצלמה למחשב באמצעות כבל ה-USB שצורף לאריזת המצלמה.
  • המתינו מספר שניות לתגובת המחשב. אם הצלחתם לבצע את החיבור בין השניים יפתח חלון במרכז המסך של המחשב בו תתבקשו להחליט מה תרצו לעשות.
  • בכדי לסנכרן תמונות יש לבחור באופציה המתאימה ולהמתין. חשוב לציין כי אפשר גם להעביר רק חלק מהתמונות בכרטיס הזיכרון למחשב ולא את כל התמונות יחדיו.

לאחר שתתרגלו את שיתוף הפעולה בין המחשב והמצלמה תגלו כיצד לסדר את התמונות בתיקיות, כיצד לעצב את התמונות ואיך לערוך סרטוני וידאו. חשוב לציין כי יש להדליק את המצלמה בכדי לאפשר את התקשורת בינה לבין המחשב. כאשר הסוללות במצלמה ריקות לא ניתן יהיה לבצע את הסנכרון.

בעיות נפוצות בהעברת התמונות

בעיות תקשורת בין המצלמה והמחשב מתרחשות כאשר שני המכשירים אינם מדברים באותה השפה. אם תנסו לחבר מצלמה חדישה ביותר למחשב ישן ייתכן כי תיתקלו בבעיה. המחשב הישן אינו מסוגל להתמודד עם מערכת ההפעלה המשוכללת שבמצלמה. בכדי ליצור התאמה בין מערכת ההפעלה שבמחשב ומערכת ההפעלה של המצלמה מפרטים היצרנים בהוראות ההפעלה של המצלמה את דרישות המערכת. את רוב התקלות אפשר יהיה לפתור באמצעות התקנה התוכנה שסופקה על ידי היצרן. אם אבדה התוכנה אפשר יהיה למצוא גרסאות חינמיות להורדה באתר של היצרן. מענה לשאלות ופתרון לבעיות נוספות אפשר למצוא באתר החברה ובפורומים מקצועיים שעוסקים בתחום. הקפידו להשתמש בכבל ובתוכנת ההתקנה שמסופקים על ידי היצרן ותוכלו למנוע את רוב התקלות.

מתי כדאי לסנכרן תמונות מהמצלמה למחשב

את כרטיס הזיכרון הקטן של המצלמה קל לאבד. בכדי למנוע את אבדן התמונות הקפידו לסנכרן את התמונות היקרות ולהכין גיבוי קבצים מתאים. כאשר התמונות מסודרות בתיקיות במחשב קל יותר לסדר אותן, להרכיב אלבומים דיגיטליים, להציג אותן ברשתות חברתיות ולשלוח אותן לכל בני המשפחה.

באמצעות תוכנות מחשב אפשר יהיה גם לשפץ את התמונות, לשחק עם הצבעים, לחתוך ולערוך. סנכרון מבצעים כאשר כל המקום בכרטיס הזיכרון נגמר. את התמונות שהועתקו למחשב וסודרו בתיקיות אפשר למחוק מהכרטיס ולפנות את המקום לתמונות חדשות.

כרטיס הזיכרון הקטן חשוף לנזקים. חשוב להבין כי כל פגיעה קלה בכרטיס עלולה להביא לאבדן מלא של כל המידע. הקפידו לסנכרן את התמונות לאחר כל שימוש במצלמה ותמנעו מחיקת תמונות בשוגג מכרטיס הזיכרון ואבדן של מידע.

כללי
עריכת תמונות
שימושון
סקירות
Canon
יסודות הצילום