מצלמות מכשירים סלולרים

כיום, המכשיר הסלולרי שלנו משמש להרבה יותר מקבלת וביצוע שיחות טלפון. אנחנו מנהלים את חיינו באמצעותו, גולשים באינטרנט, צורכים מוצרי תרבות ומעבירים שעות רבות של הנאה. אם זה לא מספיק, הרי שכיום, כל טלפון נייד (כמעט) כולל בתוכו גם מצלמה, ולרוב גם איכותית. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על מצלמות מכשירים סלולרים.

למה חשוב שתהיה מצלמה בטלפון?

כאמור, בעידן המודרני אנחנו צריכים להיות מחוברים תמיד להכול. מצלמות מכשירים סלולרים מאפשרות לנו לתעד את כל אותם רגעים קסומים המתרחשים לאורך היום, מבלי שנצטרך להצטייד במצלמה. מעבר לכך, הטלפונים כיום מאפשרים, במידה רבה, להימנע מהעלויות של רכישת מצלמה כלל.

כך, אנחנו מוקפים כל העת בסיפורים על אנשים אשר נסעו לחו''ל עם לא יותר מאשר הטלפון הנייד שלהם, וצילמו בעזרתו תמונות שלא היו מביישות גם מצלמה מקצועית מן המניין. בהקשר הזה, חשוב לזכור כי המכשיר יגיע לרוב עם זיכרון נרחב, שיאפשר לצלם אלפי תמונות באיכות גבוהה.

באותה מידה, הרי שהחיבור לאינטרנט הקיים ברוב הטלפונים החכמים מאפשר לא רק לשמור את התמונות על גבי המכשיר, אלא גם להעלות אותן לרשתות החברתיות תוך שניות. כך נמנע ההליך המסורבל של מציאת דיסק לצריבה או כונן חיצוני, למשל, והעברת התמונות למחשב באמצעותם.

ראש בראש: אייפון מול גלקסי

כמובן שכל מכשיר סלולרי כולל בתוכו מאפיינים שונים לחלוטין, ובכלל זה גם מצלמה. האייפון, למשל, מציע מצלמה שמתיימרת להיות אחת הטובות בשוק הסלולרי. מצלמת אייפון בגרסת 4S של המכשיר היא בעלת לא פחות מאשר 8 מגה פיקסל, ויכולת קליטת אור מרשימה. ואגב, מצלמת האייפון כוללת בתוכה גם פלאש LED משוכלל, שמאפשר לה לצלם באיכות גבוהה גם בחושך, תוכנה מובנית לעריכת תמונות וכן אפשרות לתמונות HDR.

הלאה, מתקדמים למתחרה הגדולה- סמסונג גלקסי. בגרסאות הראשונות של המכשיר, הכיל הוא מצלמת 5 מגה פיקסל סטנדרטית יחסית, על אף שכללה אפשרויות דוגמת זיהוי חיוך, פוקוס אוטומטי ועוד. החל מגרסה S2 מצטיידים מכשירי סמסונג גלקסי במצלמת 8 מגה פיקסל הכוללת פלאש LED וכן אפשרות להקלטת וידאו באיכות HD.

הסוגים האחרים של מצלמות מכשירים סלולרים

מצלמות מכשירים סלולרים אינן מסתכמות רק בשני השמות שהועלו מעלה, גדולים ככל שיהיו. סוני אריקסון היא מתמודדת נוספת בשדה המשחק הסלולרי, אשר מכשיריה זולים ביחס למתחרים. המצלמות של אריקסון נראות על הנייר כמתקדמות פחות (למשל, דגמים מובילים שלה כוללים מצלמות באיכות 2 או 3.2 פיקסל בלבד), אך מצליחות לספק איכות תמונה גבוהה ביותר.

השם האחרון במפה העמוסה של מצלמות מכשירים סלולרים הוא HTC, מכשיר שמהווה מחשב כף יד של ממש. דגמי המכשיר מאופיינים במסך גדול במיוחד, אשר הופך את צילום התמונות לפשוט הרבה יותר. ואכן, גם המצלמה נחשבת לאיכותית: היא נעה בין 5 ל-8 מגה פיקסל, מאפשרת מיקוד בנגיעה ופלאש אוטומטי. מצד שני, בתנאי תאורה חשוכים היא תתקשה ליצור תמונות איכותיות.

כללי
עריכת תמונות
שימושון
סקירות
Canon
יסודות הצילום