חושבים לרכוש מצלמה? גם אם אתם לא מקצוענים בתחום הצילום, מומלץ לבחור בקפידה את המצלמה שתשמש אתכם. אם תרצו שהמצלמה תשמש אתכם שנים רבות, לא תהיה מסובכת להפעלה ותמלא את האלבום הביתי בתמונות מחוויות בלתי נשכחות ולא רק בדמויות מטושטשות- כדאי להתייחס למספר פרמטרים בבואכם לקנות את המצלמה שלכם.

איזה סוג מצלמה מתאים לכם?

קיימות בשוק שלוש קטגוריות מרכזיות של מצלמות. המצלמות הפשוטות ביותר הן המצלמות הביתיות. אלה הן מצלמות בסיסיות, זולות ונוחות לתפעול, כאלו שגם ילדים יפעילו בקלות. אין כאן פרוצדורות מסובכות או אלמנטים דורשים ידע בצילום- פוט לצלם ולתעד.

אם אתם לא מקצוענים, לא רוצים יותר מדי כאבי ראש בניסיון להפעיל את המצלמה או בהוצאת סכומים גדולים מדי עליה, מומלץ ללכת על האופציה הזו. גם מצלמות מסוג זה, כשהן נבחרות בקפידה, יכולות בהחלט לספק תמונות מעוררות התפעלות.

למתקדמים: מצלמות חצי מקצועיות

מי שרוצה מעט יותר עשוי ללכת על מצלמה חצי מקצועית. מצלמות מסוג זה הן איכותיות ומעט יקרות יותר ובתמורה הן מעניקות לכם שליטה גדולה יותר על הגדרות המצלמה וגם עדשת זום בעלת טווחים איכותיים.

מצלמה מהסוג הזה מתאימה למי שמעוניין בתוצאת צילום טובה עוד יותר, או אפילו בהתמקצעות בצילום, כמו מי שיבחרו ללמוד קורס צילום. דרגה מעל המצלמה הזו נמצאות מצלמות הרפלקס- מצלמות איכותיות ומקצועיות, אך יש גם חובבי צילום ולא מקצוענים שבוחרים בהן, בגלל איכותן.

בחרו מצלמה עם גב

כדאי לוודא שהמצלמה שאתם עומדים לרכוש היא כזו בעלת גב, כלומר שהיא מגיעה מיצרנית מוכרת ו-ותק בשוק המצלמות. אולם כדאי גם לדעת שלא כל חברה בעלת שם מוכר שמייצרת מצלמות היא ערובה לקנייה מוצלחת ובטוחה.

מומלץ לרכוש מצלמות מחברות שהן לא רק מו?כ?רות כמותג, אלא גם מתמחות ספציפית בייצור מצלמות. חברה שמייצרת מערכות סאונד מצוינות לאו דווקא תצטיין במוצרי צילום. אתם צריכים לחפש כזו שצילום הוא ההתמחות שלה.

החברות המובילות בשוק המצלמות

סוני, אולימפוס, קנון, פנסוניק ופוג'י הן דוגמאות לחברות בעלות שם בתחום. אפשר להתייעץ עם איש מכירות בחנות או לבחון המלצות באתרי אינטרנט ופורומים. נכון שיש אנשים רבים שתפקידם הוא למכור, אבל יש גם אנשים שפשוט ישמחו לשתף אתכם בהמלצות ובטעויות שלהם, בייחוד בעידן האינטרנט. כדאי מאוד למצוא אותם ולהיעזר בידע שלהם.

לעולם אל תיקנו מצלמה בלי לנסות אותה

בין אם בחרו לרכוש את המצלמה שלכם באתר אינטרנט או בחנות מהסוג הישן, מומלץ להיכנס לחנות ולהתנסות בעצמכם במצלמה לפני שתרכשו אותה. מפרט המצלמה עשוי להיראות כדאי ומפתה על הנייר, אולם כדי לדעת עד כמה הממשק שלה ידידותי למשתמש וקל לתפעול תהיו חייבים להרגיש אותה בעצמכם.

מומלץ גם לנסות לצלם כמה תמונות לניסיון ולהתרשם מהתוצאה. דברים נוספים שחשוב מאוד לבדוק הם עד כמה הגודל והמשקל מתאימים לכם ואיך מתפקדת המצלמה באור יום. כך לא יקרה מצב בו תגלו רק בבית שהמצלמה לא מתאימה לכם.

האם כדאי לקנות מצלמה בארץ או בחו"ל?

במזרח הרחוק ובארה"ב ניתן למצוא מצלמות במחירים זולים מאוד ולעומת זאת במדינות רבות באירופה המחיר זהה לזה שניתן למצוא אצלנו בישראל. כדאי תמיד לזכור שהמחיר הוא לא הכל. חשוב מאוד לקנות מצלמה עם אחריות של שנה לפחות ובקנייה בארץ הקפידו תמיד על קבלת אחריות מהיבואן המקורי.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה