עידן הצילום הדיגיטאלי, הביא למהפכה בתחום עיצוב אלבומי התמונות. לא עוד אלבום כיסים ישן ומרופט, אלא אלבום תמונות דיגיטאלי איכותי שנשמר לנצח. במאמר הבא, נבחן מהו אלבום דיגיטלי ומדוע כדאי להתקדם אל עבר אלבומי תמונות דיגיטאליים ומעוצבים.

מהו אלבום דיגיטלי?

אלבום דיגיטלי קלאסי הוא אלבום תמונות המוצג בצורה דיגיטאלית. כיום, המונח אלבום דיגיטלי כולל בתוכו מספר משמעויות, לרבות: מסגרת דיגיטלית, אלבומי אינטרנט, אלבומים מעוצבים, וכן אלבום דיגיטלי המודפס בצורה דיגיטלית. מרבית אלבומי התמונות הדיגיטליים מכילים לצד התמונות אפליקציות ותוספות שונות, לרבות: טקסטים, אייקונים שונים, רקעים בעיצובים מיוחדים ועוד. התמונות לאלבום נלקחות מקבצי תמונות דיגיטליים השמורים על גבי המחשב או על גבי מצלמות דיגיטאליות. רמת הגימור, איכות הדפסת התמונות, בקרת האיכות, תנאי השירות ונגישותו הם שעושים את ההבדל המשמעותי בין אלבום תמונות כיסים סתמי לאלבום תמונות דיגיטלי איכותי ונצחי.

אילו סוגים של אלבומי תמונות דיגיטאליים ישנם?

כיום נהוג ליצור אלבום דיגיטלי לכל מטרה שהיא, לרבות:

 • אלבום דיגיטאלי לחתונה – הנצחת יום החתונה הפכה לתעשייה אחת גדולה, כיום תוכלו להפיק בעצמכם או בעזרת מעצבים אלבום דיגיטלי לחתונה עם מיטב העיצובים ואיכות הדפסה ורזולוציה גבוהה. שישמר לעד.
 • אלבום דיגיטלי לבר או בת המצווה – לא עוד תמונות משפחה שהולכות לאבדון, אלא אלבום דיגיטלי משפחתי, איכותי שיישמר לנצח.
 • אלבום דיגיטלי לטיולים ומסעות בארץ ובעולם – תמונות הקרנבל מעלות אבק בארון ? זה הזמן לאחד כוחות וליצור אלבום מסע דיגיטלי אטרקטיבי, מקורי וססגוני שינציח תקופה קסומה זו.
 • אלבום דיגיטלי להולדת הילדים – בשעה טובה הרחבתם את התא המשפחתי, אז מדוע שלא תנציחו את אותם רגעי אושר מתוקים עם הקטנטנים המפתיעים באמצעות אלבום דיגיטלי איכותי ומתוק.
 • אלבום דיגיטלי משפחתי – רוצים לנצור את כל מפגשי המשפחה הקסומים עם סבתא רבקה, דודה חנה, רוחמה השכנה, סבא מוטי והנכדים הקטנטנים , אלבום דיגיטלי הוא מוצר נפלא למימוש המטרה.
 • אלבום דיגיטלי להיריון – מאז צילומי ההיריון השערורייתיים של דמי מור מעל שערי המגזין ונטי פייר בשנת 1991, טרנד צילומי ההיריון כבש את ארצנו, והרבה אימהות לעתיד מעוניינות להנציח את רגעי ההיריון היפים באמצעות אלבום דיגיטלי.

כיצד מכינים אלבום דיגיטאלי?

היופי באלבום דיגיטאלי טמון בפשטות, בנגישות ובקלות התפעול, כל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחר ההוראות הבאות:

 • ראשית, עליכם להוריד תוכנה לעריכת תמונות (לדוגמא: PhotoShop או Picasa). כאמור ניתן למצוא מגוון רחב של תוכנות עריכת תמונות, חלקן בחינם חלקן כרוכות בתשלום, אנו ממליצים על התוכנה המקצועית והפשוטה להפעלה של לופה, המכילה סוגים שונים של אלבומים דיגיטליים במגוון עיצובים (קישור להורדה).
 • לאחר שהורדתם את התוכנה המתאימה, עליכם להעלות את התמונות הרצויות, להתאימן לגודל הרצוי, וללטש אותם מבחינת חדות, צבע, בהירות ומודיפיקציות נוספות. כמו כן, תוכלו להוסיף ליווי של כתוביות טקסט ועיצובי רקע שונים כראות עיניכם.
 • לאחר שהוספתם את כל העיצובים השונים, תוכלו לראות את המוצר הסופי, ובמידה והתוצר מוכן להדפסה, תוכלו לשלוח אותו במייל לחברה אשר מדפיסה את האלבום. ישנן חברות אשר מאפשרות לבחור מאפייני דפוס כמו איכות הדף, עובי הכריכה (קשה או רכה) וכדומה.
 • לבסוף, האלבום יישלח אליכם בדואר (לרוב) הביתה!

מהo היתרונות של אלבום דיגיטאלי?

בהשוואה לאלבום התמונות הישן לאלבום התמונות הדיגיטלי יתרונות רבים:

 • אלבום דיגיטאלי מכיל מערכת מתקדמת המאפשרת לשפר את מצב התמונה, לרבות: חדות, בהירות, צבע, גודל, מרחק...
 • אלבום דיגיטאלי נשמר לנצח משום שהוא נותר על גבי דיסק וגם ניתן להדפיסו על גבי נייר נטול חומצה עם כריכה קשה ואיכותי שנשמר לנצח נצחים, ממש כמו ספרים.
 • באלבום דיגיטאלי התמונות לעולם אינן מתקמטות או ניזוקות.
 • אלבום דיגיטאלי מאפשר לכם להוסיף כתוביות טקסט ולערוך את האלבום ולעצבו בהתאם לטעמכם האישי.
 • הדרך הכי נוחה, פשוטה, וזולה להנציח את הרגעים הקטנים והמאושרים ביותר בחיים.

טיפים לעיצוב אלבום דיגיטאלי

ולכל מי שמעוניין לעצב אלבום דיגיטאלי בכוחות עצמו הכנו עבורו מספר טיפים חשובים, והם:

 • אם ברצונכם להעניק להעניק עושר ויזואלי באלבום הדיגיטאלי שלבו תמונות צבע עם תמונות בשחור לבן ומשחקי צבע שונים.
 • מקמו את התמונות החשובות שלכם בצידו הימני של האלבום.
 • אם ברצונכם לעצב אלבום דיגיטאלי אלגנטי ויפה בחרו עד שלושה סגנונות של רקעים עם אופי סולידי, על מנת שלא להעמיס את הצופה בפרטים רבים מדי.
 • על מנת ליצור אלבום דיגיטאלי הרמוני מומלץ לשים בכל כפולה של עמודים תמונה גדולה, שלוש תמונה בינוניות ותמונה קטנה אחת.
 • בכדי לשמור על אלבום דיגיטאלי הקפידו לא להגזים עם עניין האפקטים.
 • אם ברצונכם ליצור מראה מגזיני אנו ממליצים לשים תמונות בגלישה ללא מסגרת הנפרסות על פני כל העמוד.

לסיכום, אם ברצונכם לעצב אלבום תמונות נצחי ומעוצב עברו לשיטה הדיגיטלית של אלבום דיגיטלי.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה