תוכנת עריכת תמונות

בעולם הצילום המודרני, מניפולציות רבות מופעלות על הצילום הבסיסי לשם הפקת תוצר סופי מושלם. כל זאת לא היה אפשרי אילולא פיתוחה של תוכנת עריכת תמונות מקצועית, ששינתה את פני הצילום לעד. מדובר בתוכנה פורצת דרך, שאפשרה לראשונה לעבד תמונות ולהפעיל מניפולציות שונות, כגון: ריטוש וצבע, ולמעשה להפיק תוצר צילומי מושלם. באופן כללי, ישנן תוכנות עריכה מקצועיות המיועדות לצלמים מקצועיים, אולם כיום ישנן מגוון תוכנות עריכה ברמה גבוהה, אשר אינן מצריכות ידע מעמיק, ומאפשרות לאדם הממוצע לרטש וללטש את תמונותיו כאהבת נפשו עד ליצירת תמונות מושלמות. אם ברצונכם ליצור אלבום תמונות אישי עם לוק מקצועי כל שעליכם לעשות הוא לחפש תוכנה עריכה תמונו להורדה, ולהתחיל לעבד את התמונות כיד הדמיון הפרועה.

מהי תוכנת עריכת תמונות?

תוכנת עריכת תמונות מאפשרת למשתמשים לבצע מניפולציות גרפיות שונות על התמונה ולעבדה כך שהתוצר הסופי יראה מושלם. כל תוכנה לעריכת תמונות מציעה סל של תכונות ויכולות לעיבוד התמונה, לרבות: כלים לריטוש ולליטוש התמונה, שינוי הגדרות הצבע, הבהרת התמונה, חידודה, הוספת אפקטים, ועוד.

באילו תוכנות של עריכת תמונות ישנם?

כיום, ישנו מגוון רחב של תוכנות לעריכת תמונות, חלקן מקצועיות יותר וחלקן מקצועיות פחות, אולם כולן נועדו לשרת מטרה אחת והיא – ליטוש ועיצוב התמונות. בין התוכנות הפופולאריות לעריכת תמונות, תמצאו את התוכנות הבאות:

  • Adobe Photoshop היא ללא ספק התוכנה הנפוצה ביותר לעריכת תמונות, המציעה אופציות עריכה שונות ומגוונות. Paint Shop Pro - היא תוכנת עריכת תמונות בסיסית וקלה לתפעול, המיועדת למשתמשים חובבים. למידע נוסף
  • Corel Draw היא אחת התוכנות המקצועיות לערכת תמונות, המחייבת לימוד והתמקצעות מקדימה, בכדי לדעת כיצד לתפעל אותה נכונה. למידע נוסף
  • Google Picasa אם אתם מחפשים תוכנות עריכת תמונות להורדה בחינם, תוכלו להשתמש בתוכנת פיקאסה של גוגל שהיא נגישה וקלה מאוד לתפעול. למידע נוסף

אילו אופציות של גרפיקה ועיבוד תמונה קיימות בתוכנת עריכת תמונות?

באופן כללי, ניתן למצוא בתוכנות העריכה לתמונות את הפונקציות הבאות, והן: חידוד התמונה, טשטוש התמונה, התאמת צבעים, שינוי תאורה, שינוי הגדרות צבעים (שחור לבן, ספיה, כתמי צבע ועוד), יישור קו האופק, איזון הלבן, הוספת טקסט, הוספת אפקטים לתמונה, לסובב להקטין או להגדיל את התמונה, ועוד.

מהם היתרון של תוכנת עריכת תמונות?

היתרון המובהק של שימוש בתוכנה לעריכת תמונות טמון בעובדה כי יש באפשרות המשתמש להפוך תמונות בינוניות, מטושטשות ולא בהירות, לתמונות איכותיות ומקצועיות. יותר לא תצטרכו להתעצבן על כך שהמאצ'ו פיצ'ו יצא לכם אפור מדי, שאגם הטיטיקקה יצא לכם בהיר מדי ושתמונות הקרנבל יצאו לכם כהות מדי. כל מה שתצטרכו לעשות הוא להוריד תוכנה לעריכת תמונות, ולשדרג בן רגע את הרגעים הקסומים שנצרתם במצלמתכם.

כללי
עריכת תמונות
שימושון
סקירות
Canon
יסודות הצילום