מצלמות ניקון

מצלמות ניקון

לאורך ההיסטוריה, כשמדברים על ניקון, מדברים על מצלמות. זו חברה שהייתה חלוצה באינספור דברים ומושגים בעולם הצילום כפי שאנחנו מכירים אותו כיום. ובגלל זה – וגם משום שהיא פשוט חברה טובה מאוד – היא נחשבת לאחת משתי היצרניות הגדולות בעולם של מצלמות דיגיטליות.

כך עושים מצלמות כמו שצריך

אכן, כל מוצר שמוטבע עליו השם Nikon מסביר ללא מילים איך צריך לייצר מצלמה. זה לא משנה באיזה עידן צילום מדובר, החברה הזו תמיד ידעה איך להיות המובילה בתחום או מהראשונות לפרוץ דרך קדימה. איך עושים זאת? בעזרת שנים של ניסיון ועבודה קשה.

בכמה שנות ניסיון מדובר? על היווסדה של ניקון

עוד לפני שניקון הפכה למעצמת מצלמות, היא הייתה חברת אופטיקה. שלוש חברות למעשה שהתאחדו לאחת אי שם בשנת 1917 ביפן. וזה אומר שעוד שנים ספורות החברה הזו תחגוג 100 שנים איתנו. והיא הספיקה כל כך הרבה בזמן הזה, שקשה להאמין שמדובר בחברה אחת שאחראית להכל. טוב נו, שלוש חברות...

17 סוגי מצלמות בשנה אחת

ב-1948 ייצרה החברה מצלמה ראשונה. עד 49' היא הספיקה לייצר עוד 17 סוגים שעלו על פס הייצור. זה הספק שגם היום קשה לעמוד בו. אבל ציון הדרך האמיתי היה ב-1959, אז יוצרה המצלמה הראשונה מסדרת ה-F הידועה. למה ידועה? בואו נתחיל מזה שהיא המשיכה לעלות על פס היצור ולהימכר גם 15 שנים אחרי ייצור המצלמה הראשונה בסדרה.

מעבר לזה, מתאם העדשה של מצלמות ה-F משמש עד היום כל מצלמת רפלקס של Nikon. רוצים עוד? הסדרה הזו המשיכה להיות מיוצרת – עם שיפורים ועדכונים כמובן – עד 2004. וזה בתקופה שכבר היו מצלמות דיגיטליות בכל חנות, כן? מצלמה כזו היא משהו שנשאר איתך שנים, את זה גם טובי הצלמים יודעים.

ניקון נכנסת – קצת מאוחר – אל השוק של מצלמות דיגיטליות

לקנון, אולי היריבה העיקרית כיום, הייתה כבר מצלמה דיגיטלית בשוק כשניקון החליטה להיכנס לשם גם כן, ב-1999. מעט מאוחר, אבל זה לא הפריע לה להשתלט על נתח שוק גדול מאוד תוך זמן קצר. כיום בכל חנות תמצאו מצלמות של ניקון, כשאת מצלמת הפילם החברה הודיעה כי תפסיק לייצר כמעט לחלוטין ב-2006. באתר האינטרנט של טרקלין חשמל לדוגמא, תמצאו מבחר עשיר של דגמי מצלמות ניקון במחירי מבצע.

שתי כוכבות בשמי מצלמות הדיגיטל

החברה נעשתה מומחית גם בייצור מצלמות ניקון מסוג רפלקס דיגיטליות, כהמשך המסורת מסדרת ה-F ההיא. אבל אי אפשר להגיד שיש היום מצלמה אחת שבולטת מעל השאר. כי יש שתיים כאלו: ה-D60 וה-D90. ושתיהן מככבות ופופולאריות ביותר בסוג זה של מצלמות דיגיטליות.

ה-60 ידועה כאחת ממצלמות הרפלקס הנוחות ביותר שקיימות היום. יש לה את כל החידושים והתוספות הדרושות, כולל 10.2 מגה פיקסל, עינית אופטית וכדומה. ה-90 משופרת עוד יותר בנתונים הללו, אך היא כוללת דבר אחד שקונה את כולם: צילום וידיאו איכותי, באיכות HD. חלומו הרטוב של כל צלם באשר הוא.

לא רק מצלמות – Nikon היא גם עדשות

שכחתם שמדובר בחברה שבאה בכלל מתחום האופטיקה? כל זה מבטיח לצרכנים לא רק מצלמות ניקון באיכות הטובה ביותר, אלא כזו שמקבלת בברכה את העדשות באיכות מהטובות בעולם. ולניקון יש עשרות סוגי עדשות. עד היום היא ייצרה מעל 400 סוגים וזה אומר שהחברה מציעה היום את השילוב האולטימטיבי בין מצלמות ניקון ועדשות ברמה הגבוהה ביותר.

מצלמה 8 מגה פיקסל Nikon Coolpix L18

מצלמת 12.3 מגה פיקסל D90 NIKON

כללי
עריכת תמונות
שימושון
סקירות
Canon
יסודות הצילום