כל עוד יש בני אדם יש אירועים וכל עוד יש אירועים דרושים צלמים שיתעדו את האירועים הללו. מרבית האירועים אשר מצריכים צלם מקצועי שיתעד אותם הם בעקר חתונות, בר/ בת מצווה וכמובן בריתות. צלמי אירועים נושאים באחריות רבה מאוד- האחריות לספר הזיכרונות מן האירוע ולכן תמיד דרושים צלמים אשר יודעים לעשות את העבודה כמו שצריך.

אירוע מן המוזכרים מעלה, מהווה נקודת מפנה גדולה בחיי האנשים החוגגים אותו ולכן כמעט תמיד יבחרו אדם שיתעד את האירוע בשבילם, וישאיר אותם פנויים לחגוג את אחד הרגעים הגדולים ביותר בחייהם. מכיוון שעבודתו של הצלם חשובה כל כך והוא שקובע במידה רבה כיצד יזכרו את האירוע בהמשך הדרך, מוכנים אנשים לשלם כסף רב עבור שירות איכותי.

לוח משרות בתחום הצילום

שוק הצלמים- מוצף וסובל מחוסר בכח אדם

הסכומים הגדולים המעורבים בשירותי הצילום לעתים עלולים לסנוור ולגרום לאנשים רבים להיכנס לתחום גם אינם מקצועיים מספיק. על כן ניתן בהחלט להגיד כי שוק צלמי האירועים מוצף אך יחד עם זאת תמיד דרושים צלמים טובים אשר יודעים לעשות את העבודה. אם תרצו להתחיל לעבוד בתחום יש מספר דרכים בהן תוכלו לעשות זאת. דרך אחת היא לעבוד בשביל חברות צילום אשר להן תמיד דרושים צלמים. דרך אחרת היא להיצמד אל צלם ותיק ולהיות מעין שוליה. דרך שלישית היא להתחיל לעבוד ללא תשלום ולייצר תיק ומוניטין שישמשו אתכם בהמשך הדרך. כמו שאתם ודאי מבינים, שוק העבודה בתחום צילום האירועים הוא שוק תחרותי מאוד. יש בו הרבה מקום לצלמים הטובים ומעט מאוד מקום לצלמים לא מקצועיים ולא טובים.

היופי בכל הסיפור הוא שבגלל שתמיד דרושים צלמים טובים, אם תתמידו, תעבדו קשה, תכבדו את העבודה שלכם ואת הלקוחות שלכם, תצליחו לבנות לעצמכם שם וקריירה. העבודה בתור צלם אירועים אינה עבודה קבועה ונפח העבודה תלוי באופן ישיר בחריצות ובכישרון. על מנת ללמוד את העבודה היטב, מומלץ לעבוד בתחילה עם צלמים מנוסים, בין אם צלמי פרילנס ובין אם בחברות צילום אשר להן כאמור דרושים צלמים באופן תכוף.

חשיבות הציוד

אחד הדברים החשובים ביותר בצילום אירועים הוא כמובן הציוד בו משתמש הצלם. הציוד יכלול במקרה המינימאלי מצלמת ריפלקס איכותית, מבזק, כרטיסי זיכרון וכמובן ציוד רזרבי על מנת להתכונן למקרי כשל. חשוב מאוד לא להתפשר על ציוד הצילום. ציוד צילום מאיכות ירודה משמעו תמונות מאיכות ירודה ומשמעות הדבר פגיעה בשמכם הטוב. לכן גם אם אין לכם כסף בתחילה לרכוש ציוד, ישנן מספיק חברות של השכרת ציוד צילום אשר ישמחו לספק לכם ציוד איכותי לזמן מוגבל.

שוק העבודה בתחום צילום האירועים הוא שוק מצומצם וסלקטיבי מאוד. יחד עם זאת תמיד דרושים צלמים שיודעים לעשות את העבודה. לכן, אם אתם חושבים שיש לכם את זה, אל תתפשרו על החלום שלכם.

אם כל הנאמר עד כה לא מספיק, הסכומים אשר מרוויח צלם אירועים בלילה נמדדים לרוב באלפי שקלים. לאור כל האמור לעיל- ודאי גם אתם הגעתם למסקנה כי לעם הציוני דרושים צלמים טובים שיתעדו אירועים והוא גם מוכן לשלם על זה היטב- אז לכו ללמוד ולעבוד.

מחפש משרות בתחום הצילום? כנס לדף הבית של אתר ג'ובנט ומצא מגוון משרות דרושים במהירות וביעילות!

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה