עוד בנושא מצלמות קנון:

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

חושבים לקנות מצלמה דיגיטלית? רוצים להחליף את המצלמה שלכם בדגם טוב יותר? הפרמטרים לבחירת מצלמה הם רבים ומסובכים. יש אינסוף סוגים, שילובים וקבוצות מחירים שונות. מצלמות דיגיטליות דמוי SLR של קנון מציעות מצלמות בעלות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

מה זה SLR ו-DSLR?

מצלמות SLR המקוריות מבוססות על פילם של 35 מ"מ. התמונה מגיעה בצורה אופטית דרך העדשה בעלת החיישן ומקרינה את הסרט או התמונה. עקרון פעולה זה נתקיים בעבר במצלמות הפילם והועבר לחלק גדול מהמצלמות הדיגיטליות. במצלמות דיגיטליות השינוי מתבטא בעינית המקרינה את התמונה על גבי מסך ה-LCD ומחירן בדרך כלל מתחיל מ-2500 ש"ח.

מצלמות הDSLR הן מקצועיות יותר ופועלת על רפלקס דיגיטלי, בשונה ממצלמות ה-SLR. המצלמות דומות למצלמות מקצועיות של עיתונאים וצלמים והן יותר גדולות ממצלמות ה-SLR. התמונה מגיעה מהעינית ואינה דיגיטלית. מצלמות ה-DSLR מגיעות בדרך כלל עם עדשה מופרדת שניתן להרכיב בקלות וישנם כמה סוגים של עדשות קנון שניתן לרכוש בעת קניית המצלמה.

מה זה דמוי SLR?

מצלמות דמויות ה-SLR הן בדרך כלל מצלמות קטנות, קומפקטיות וזולות יותר. מצלמות אלו מציעות טכנולוגיה דמוית SLR בעלת פונקציות רבות שיש גם במצלמות ה-SLR וה-DSLR. הזום האופטי במצלמות אלו הוא גדול יותר – X8 בדגמים הפשוטים יותר ו-x12 בדגמים שעולים קצת יותר (לעומת מצלמות דיגיטליות רגילות, המציעות זום של X6 לכל היותר). במרבית דגמי ה-SLR של קנון השליטה בעדשת הזום היא ידנית, כמו במצלמות מקצועיות, וזאת על מנת לאפשר שליטה גבוהה על איכות התמונה, חדות ומהירות הצילום. העינית הקבועה מציעה תכונות צילום רבות ומצבי צילום שונים (במרבית מצלמות קנון SLR יש לפחות 9 מצבי צילום שונים). כמו כן, ברוב המצלמות ניתן לכוון מספר מצבים, המשתנה ממצלמה למצלמה על ידי הצלם, בהתאם לנוחיותו ושיטת הצילום שלו

למה כדאי לרכוש דמוי SLR?

מצלמות דיגיטליות דמויSLR מתאימות לכל אדם הרוצה מצלמה מקצועית ומשוכללת, במחיר נמוך והוגן. איכות התמונה, מהירות הצילום והביצועים בהחלט דומים ל-SLR. מצלמות דמויות SLR מיועדות לצלמים חובבים ולצלמים חדשים הרוצים ליהנות ממצלמה שניתן לצלם איתה בכל מקום בפשטות ויעילות, בזכות הטכנולוגיה הטובה. במצלמות דמויות SLR לא ניתן לבחור ולהחליף את סוג העדשה, לכן מומלץ לבחור דגם עם עדשה בעלת טווח גדול, המתאים עבורכם. מחירן של מצלמות אלו נע בין 1000-2500 ש"ח.

ישנו מגוון רחב של מצלמות דיגיטליות דמויות SLR בשוק כיום (מצלמות ניקון, מצלמות אולימפוס ועוד). קנון מציעה מגוון של מצלמות דיגיטליות דמוי SLR במחירים נוחים ובאיכות גבוהה, המתאימות לצלמים חובבים, מתחילים ומקצוענים.

בין הדגמים הללו ניתן למנות את

Canon A590

Canon sx200

Canon Powershut sx10

Canon Powershut sx1100

Canon Powershut sx110

Canon Powershut sx2100 IS

Canon Powershut G10

כללי
עריכת תמונות
שימושון
סקירות
Canon
יסודות הצילום