אם נמחקו לכם קבצים חשובים מכרטיס הזיכרון הנשלף שלכם, אל דאגה! הליך שחזור כרטיס זיכרון מקצועי, עשוי להשיב אליכם את המידע שאבד ללא כל פגע. כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל חברה המתמחה בשחזורי מידע מקצועיים.

במאמר הבא, תוכלו לקרוא אודות הליך שחזור כרטיסי זיכרון מסוג פלאש.

מהו כרטיס זיכרון?

כרטיס זיכרון, המכונה גם כרטיס פלאש, הוא התקן לאחסון מידע מגוון המבוסס על רכיב זיכרון מהיר בלתי נדיף, המכונה גם NAND. בשונה מרכיבי הזיכרון של דיסק קשיח, כרטיס הזיכרון איננו מכיל חלקים נעים ולפיכך זכה לכינוי: solid state drives .

מהו שחזור כרטיס זיכרון?

שחזור כרטיס זיכרון הוא הליך מקצועי של שחזור מידע, אשר נועד להציל מידע שאבד על גבי התקני אחסון מידע בלתי נדיפים (כרטיסי FLASH), בעקבות נזק פיזי או תקלה לוגית. הליך השחזור מורכב ממספר שלבים והוא נעשה על ידי מהנדס שחזור מידע, הנעזר בתוכנות שחזור ייחודיות להצלת הנתונים השמורים על כרטיס הזיכרון.

כיצד מתבצע הליך שחזור כרטיס הזיכרון?

שחזור כרטיסי זיכרון הוא הליך מורכב, המונה מספר שלבים עיקריים, אשר באמצעותם ניתן לבצע שחזור קבצים:

  • אבחון הבעיה - לפני שניגשים למלאכת שחזור כרטיס זיכרון, יש לאבחן את מקור הבעיה, אשר גרמה לאיבוד המידע. כאשר ניתן להבחין בין שני גורמי תקלה עיקריים, הפוגעים במידע המאוחסן על גבי כרטיס הזיכרון והם: תקלות פיזיות ותקלות לוגיות.
  • מציאת פתרון - לאחר שגורם התקלה זוהה, ניתן למצוא פיתרון טכני, אשר באמצעותו ניתן יהיה לבצע תיקון כרטיס זיכרון.
  • הצלת המידע שאבד - חשוב לציין, כי בעוד שטיפול בתקלה לוגית הינו פשוט יחסית וכרוך בשימוש בתוכנות שחזור כרטיסי זיכרון ייעודיים, הרי שטיפול בתקלה פיזית הינו מורכב יותר וכרוך בפירוק מקצועי של כרטיס הזיכרון על מנת לשחזר את המידע שאבד.

שחזורו של כרטיס זיכרון, הסובל מתקלה פיזית, מורכב מחמישה שלבים עיקריים והם:

  • בשלב הראשון, יש לפרק את כרטיס הזיכרון וללמוד על סוג הבקר המצוי בכרטיס הזיכרון הפגום ועל סוג רכיבי הזיכרון השונים, השמורים על הכרטיס.
  • בשלב השני, יש לחלץ בעדינות ובזהירות את רכיבי הזיכרון השונים באמצעות שימוש בעמדת SMD.
  • בשלב השלישי, יש להיעזר בקורא רכיבי פלאש בכדי לבצע העתקה של המידע המאוחסן על גבי רכיב הזיכרון אל קובץ שחזור כרטיס זיכרון. שחזור המידע מתבצע על ידי אפיון המידע הנשמצא על הרכיב (בין שהוא Banks, Blocks, Etc), הליך המכונה Memory Dump.
  • בשלב הרביעי, מהנדס שחזור המידע מבצע הליך של שחזור כרטיס זיכרון, תוך שימוש בתוכנה המאפשרת לעבד את ה - Raw Data וליצור מערכת קבצים משוחזרת, אשר ממנה ניתן להעתיק את הקבצים הנוספים.
  • בשלב החמישי, מהנדס השחזור מבצע בדיקה לתקינות הקבצים ששוחזרו והמידע המשוחזר נצרב על גבי דיסק.

אילו טכניקות שחזור קיימות?

באופן כללי, ישנן שתי טכניקות עיקריות לשחזור כרטיסי זיכרון והן:

שחזור לוגי – מיועד לשיבושים ולתקלות לוגיות בכרטיס הזיכרון, כדוגמת: דריסת Format, מחיקת מידע ועוד.

שחזור פיזי – מיועד לשיבושים ולתקלות פיזיות בכרטיס הזיכרון, כדוגמת: קצר חשמלי, תאי זיכרון מתים, תקלה אלקטרונית בצ'יפ, טביעה, שריפה או שבר בכרטיס.

באילו כרטיסי זיכרון ניתן לבצע שחזור?

כרטיס II CompactFlash I, כרטיס NT, כרטיס SmartMedia, כרטיס µ card, כרטיס Memory Stick, כרטיס Serial Flash Module, כרטיס Memory Stick Duo, כרטיס Intelligent Stick, כרטיס Memory Stick PRO Duo, כרטיס xD-Picture, כרטיס microSD card, כרטיס Memory Stick PRO-HG Duo, כרטיס miniSD, כרטיס Memory Stick Micro M2, כרטיס Universal Flash Storage, כרטיס Multimedia , כרטיס SxS, כרטיס Reduced Size Multimedia, כרטיס Secure Digital וכרטיס MMCmicro.

לסיכום, במידה ואבדו לכם קבצי מידע חשובים, שאוחסנו על גבי כרטיס זיכרון, תוכלו לבצע שחזור כרטיס זיכרון ולהשיב בחזרה את הקבצים האובדים.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה