לכל אחד כמעט יש היום אייפון, ובאייפון יש מצלמה, בדרך כלל אפילו אחת לא רעה בכלל. אבל כל חובב צילום, ובטח אם הוא צלם מקצועי, יעיד שאין כמו חוויית הצילום במצלמה אמיתית. ואם כבר ללכת עם התחביב או עם המקצוע עד הסוף – אביזרי צילום רק יעשירו את היכולות שלך ואת מגוון האפשרויות העומדות בפניך ויהפכו את הצילום למסע מרתק.

אתה יכול לצלם תמונות נהדרות גם עם מצלמת האייפון שלך, וגם עם מצלמה דיגיטלית רגילה, בלי שום צורך באביזרי צילום. רבים עושים זאת ונהנים מתמונות יפות ומלאות הבעה. אבל כל מי שהתנסה בצילום במצלמה עם עדשה מקצועית, עם אפקטים של פילטרים מסוגים שונים ועוד אפשרויות שרק אביזרי הצילום השונים יכולים לתת – כבר לא יוכל לחזור לאחור.

סוגים שונים של אביזרי צילום

ישנם סוגים רבים של אביזרי צילום, חלקם יכולים להתאים לכל צלם חובב, אחרים ישמשו בעיקר את מי שעוסק בצילום באופן יותר מקצועי או מבקש להעמיק ולהפוך את התחביב לאומנות לכל דבר. בוא נעבור על כמה מאביזרי הצילום הקיימים, מהקל אל הכבד:

  • שלט רחוק - שלט רחוק למצלמה מאפשר לצלם לבצע את הצילום ללא צורך להיות באותו הרגע ממש ליד המצלמה. שלט רחוק מתאים לצילום עצמי מסוגים שונים, ובהחלט משמש צלמים חובבים מכל הרמות
  • חצובה - אם כבר מצלמים עם שלט רחוק, זה די בלתי אפשרי לעשות זאת בלי חצובה. חצובה היא בעצם מעמד המאפשר להחזיק את המצלמה באופן יציב מבלי הצורך להחזיק אותה ביד. החצובה בנויה על רגליים מתכווננות המאפשרות התאמה של הגובה הרצוי ופעמים רבות מגיעה גם עם ידית המאפשרת את הטיית המצלמה לכיוונים שונים. רוב הצלמים משתמשים בחצובה לביצוע צילומי וידאו, בהם היציבות נדרשת ועלולה להיות קשה לאורך זמן
  • עדשות למצלמה - עדשות למצלמה נועדו ליצור צילומים מדויקים יותר ובאיכות גבוהה הרבה יותר. העדשות השונות נבדלות זו מזו על פי אורך המוקד שלהן, קבוע או משתנה. אורך המוקד הוא מה שמאפשר למצלמה להתמקד באובייקט קרוב או רחוק וליצור תמונה חדה ומלאת פרטים, על פי צרכי ורצונות הצלם
  • פילטרים - פילטרים מתלבשים על העדשות ולכן צריכים להתאים להן. מבין מגוון הסוגים של אביזרי צילום, פילטרים הם לא מהנפוצים ביותר, אם כי יכולים לעניין מאוד גם צלמים חובבים. פילטרים מסוגים שונים מסננים את האור הנקלט בעדשה ברמות שונות, דבר המאפשר ליצור אפקטים מעניינים ולהפוך את חוויית הצילום למעניינת ומפתיעה עוד יותר
  • מד תאורה - האור הוא המרכיב החשוב ביותר באמנות הצילום. בכל מצלמה ישנו מד תאורה פנימי המודד את עוצמת האור על האובייקט המצולם – רמה תקינה, רמה נמוכה מדי שעלולה ליצור תמונה חשוכה, או רמת חשיפה גבוהה מדי לאור אשר עלולה ליצור בהירות יתר ו'לשרוף' חלקים מהתמונה. צלמים מקצועיים משתמשים פעמים רבות במד תאורה חיצוני, איתו הם מודדים את רמת האור אליה חשוף האובייקט המצולם.

איך בוחרים אביזרי צילום?

ראשית, כדאי לחשוב טוב מה אתה צריך, אין צורך לקנות הכל רק כדי שיהיה. מומלץ להתייעץ עם צלמים מנוסים על מנת לבחור אביזרי צילום שמצד אחד יתאימו לרמה שלך ומצד שני יאפשרו לך להתקדם ולשפר אותה. כדאי לעשות גם סקר שוק לפני הקניה כדי למצוא את האביזרים האיכותיים ביותר במחירים הנוחים ביותר. מכאן – רק להמשיך לצלם.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה