צילומי לילה נחשבים למאתגרים ומורכבים עבור צלמים. אולם החושך גם מהווה להזדמנויות צילום ייחודיות שלא ניתן להשיג בתנאי תאורה רגילים. אבל כדי לצלם בלילה ולהגיע לתוצאות איכותיות ומרשימות צריך לרכוש מיומנויות מקצועיות מתאימות. כל הפרטים על צילום לילה אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

אילו כלים צריך לצילומי לילה?

לא כל מצלמה מתאימה לצילומי לילה והמצלמה המתאימה עבור צילום בחושך  צריכה להיות בעלת מספר תכונות: יכולת חשיפה ארוכה של כמה שניות, יכולת לשנות את הגדרות ה-ISO של המצלמה ורצוי שיהיה לה מצב ידני. מלבד מצלמה צריך להצטייד גם בחצובה, עדשה רחבה ובפלאש חיצוני איכותי.

חצובה היא כלי הכרחי לצילומי לילה. היא הרבה יותר יציבה מהיד האנושית, במיוחד כשמדובר בחשיפות ארוכות.

עדשה רחבה גם היא כלי עבור צילום לילה. עדשה רחבה מייצרת חדות נפלאה משום שקל למקד איתה את התמונה בחושך.

פנס טוב הוא לא רק תוספת של אור אלא הוא גם מועיל להגדרת המיקוד ולהתמצאות הכללית בחושך. פלאש חיצוני הוא אמצעי נוסף להשלים את המחסור באור.

למתכננים צילום כוכבים בלילה מומלץ להיעזר גם באפליקציות של חיזוי מזג האוויר ושל מיפוי השמים כדי לדעת מראש למה לצפות.

מהי הטכניקה של צילום בלילה?

צמצם

צילום לילה מחייב חשיפה ארוכה של כמה שניות לפחות. על-ידי קביעת מפתח הצמצם ניתן לקבוע את אורך החשיפה. הצמצם משפיע על עומק השדה וגם ע על נראות האורות. כאשר תנאי התאורה חלשים והצמצם פתוח, האורות יראות מרוחים והאורות הבהירים עלולים להיראות כאילו הם זולגים ונמרחים. במצב של צמצם סגור נקודות האור יראו חדות יותר, כמו כוכבים.

פוקוס

בתנאי חושך או כשהתאורה חלשה, המצלמה מתקשה לקבוע אוטומטית את המרחק מהאובייקט. לכן כדאי לעבור למצב של פוקוס ידני ולהעריך את המרחק מאובייקט הצילום.

תריס

בצילומי לילה חשוב לקבוע את גם את מהירות התריס שקובעת כמה זמן נחשף החיישן של המצלמה לאור. מפתח הצמצם משפיע על מהירות התריס וכך נקבעת חשיפת התמונה.

חשיפה

כאמור, צילום לילה דורש חשיפה ארוכה על-מנת שחיישן התמונה ייחשף לכמות אור מספיקה.

מה מהות הפלאש לצילום בלילה?

צילום לילה יכול להתבצע עם פלאש חיצוני, אך אפשר גם לבצע צילום בחושך ללא פלאש. יכולים להיות לכך גם יתרונות, לדוגמא, עשן בצילום לילה עם פלאש עלול לסנוור ובמקרה כזה עדיף לוותר עליו.

האם ניתן לצלם גם ממצלמה לא מקצועית כמו הטלפון הנייד?

למרות שמצלמות הסמארטפון הגיעו לרמות ביצוע גבוהות ביותר, קשה עדיין להגיע לתמונות מוצלחות של צילום לילה. אבל יש כמה טיפים שאפשר ליישם כדי להגיע לאיכויות לא רעות בכלל. לדוגמא, להצטייד בפלאש חיצוני, למקד את הצילום למקום המואר ביותר, להקפיד על יציבות, לוודא שהמכשיר מאפשר חשיפה של כמה שניות לפחות ועוד.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה