בחירת צלם לאירוע: איך תבחר צלם מקצועי עבורך?

כאשר אתם בוחרים צלמים לאירוע, עליכם לגשת למשימה זו כשאתם יודעים דבר אחד פשוט: כל אירוע, במיוחד חתונה, הוא חד פעמי ולא יחזור בשנית. לכן, אם תיעוד האירוע והנצחתו בצורה ראויה ומקצועית זה משהו שחשוב לכם, אל תחסכו במאמץ, כסף וזמן כדי לבחור את הבחירה הטובה ביותר עבור צילום האירוע שלכם.

העידן הדיגיטלי הביא לכך שרבים מחובבי הצילום החלו לעסוק בצילום למחייתם, מבלי שיש להם רקע, ניסיון או הכשרה כמו לצלמים מקצועיים. המגוון העצום של מצלמות מקצועיות וציוד מתוחכם גורם לכל תמונה להיראות מקצועית מאוד, אך בל נשכח שמי שלוחץ על כפתור הצילום הוא עדיין בן אדם ובצילום, התזמון ותפיסת הרגע הנכון הם בעצם הכל.

איך בוחרים צלמים?

הפרמטר החשוב ביותר שעליכם לבדוק בבואכם לבחור צלם עבור האירוע שלכם הוא מרכיב הניסיון. איש מקצוע מנוסה, במיוחד בצילום אירועים, תמיד יהיה הבחירה המועדפת. כבר בשיחה ראשונית עם צלמים עליכם להתעניין ולשאול: כמה שנות ניסיון מאחוריהם? איזו הכשרה הם עברו והיכן?

כתוצאה מהמידע שתקבלו, תוכלו כבר לבצע סינון ראשוני. בדרך כלל מומלץ לפגוש לפחות שלושה צלמים לפני שתקבלו החלטה. זאת על מנת שתוכלו לראות כמה שיותר עבודות וסגנונות צילום ולהחליט האם סגנון זה מתאים לאירוע שלכם.

כאשר אתם נפגשים עם צלמים, בקשו לראות יותר מאלבום תמונות סטילס אחד. זאת כדי לראות האם הסגנון של הצלם חוזר על עצמו בצילומים ובעיצוב האלבום עצמו או שמא הוא מקפיד לרענן ולחדש את עבודותיו? את אותו דבר עשו בבחירת צלמי וידאו – גם כאן הגיוון והשינוי בין אירוע לאירוע הוא חשוב.

הערך המוסף

נניח שפגשתם בצלם והתרשמתם עמוקות מאיכות העבודות שלו, הגיוון שבהם, סגנון הצילום הן בוידאו והן בסטילס. אלו אמנם השיקולים העיקריים בבחירת צלמים, אבל לא רק. חשוב מאוד שתהיה כימיה ביניכם לבין הצלם, שהוא יבין אתכם ואת הצרכים שלכם, שלא תתביישו או תחששו לבקש ממנו דברים במהלך האירוע ובקיצור - שתהיו באותו ראש.

אל תשכחו שהצלם מבלה אתכם את כל היום החשוב בחייכם ולכן חשוב שהוא יהיה נחמד, אדיב, שירותי, כזה ששהייתכם במחיצתו תהיה נעימה ושהוא לא ישרה אווירה מתוחה. זכרו כי זהו היום שלכם, והוא שם רק כדי להנציח אותו בצורה המקצועית ביותר שיכולה להיות.

לשלב ניסיון עם טכנולוגיה

נגענו קודם לכן במרכיב הניסיון, והסברנו כמה הוא חשוב בבחירת צלמים. מן הראוי להדגיש כי חשוב מאוד לבדוק גם את מידת הניסיון הספציפי של הצלם בצילום אירועים. נניח ששמעתם על צלם עתיר ניסיון, אך הרקע שלו עד כה התמקד בצילום טבע או צילום חדשות. הצלם ללא הניסיון המתאים יילך לאיבוד באירוע.

הרי יש צלם ויש צלם אירועים, כזה שיודע כיצד האירוע זורם, מתורגל בצילומי חופות או דרשות ומכיר את הניואנסים הקטנים במהלך כל אירוע משפחתי באשר הוא. יחד עם זאת, אסור לנו חלילה להתעלם מהפן הטכנולוגי: עולם הצילום הוא עולם דינאמי שמשתנה ללא הרף. מצלמות חדשות יוצאות חדשות לבקרים, עם שלל חידושים וציודים נלווים.

לכן, ישנה משמעות גם לציוד הקצה שבו מחזיק הצלם, מי נותן לו שירותי עריכת וידאו ומי מעצב את האלבומים. חשוב מאוד שנותן השירות בו בחרתם יהיה בקיא בשינויים אלו ויחזיק בחידושים טכנולוגיים משמעותיים, על מנת שהצילום שמספקים אותם צלמים אכן יהיה מקצועי ומתקדם.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה