טיפים לשליטה בצילום מתחת למים

צילום מתחת למים הוא אומנות מרתקת, התופסת את היופי המרהיב של העולם התת ימי. הוא מאפשר לנו לתעד חיים ימיים, שוניות אלמוגים וספינות טרופות בצורה ייחודית ועוצרת נשימה. עם זאת, צילום תמונות מתחת למים יכול להיות מאתגר במיוחד, דילול התאורה וצפיפות המים מביאים לכך שהתמונות שמתקבלות אינן חדות, והצבע השולט בהן כחול מעומעם. המאמר הבא יציג בפניכם כיצד להפוך את חווית הצילום למוצלחת ובעלת תוצאות מרשימות.

האם להשתמש בפלאש חיצוני?

פלאש חיצוני חיוני ביותר לצילום מתחת למים. המים סופגים אור, וככל שמעמיקים ישנו פחות אור טבעי זמין. שימוש בפלאש חיצוני יכול לעזור להאיר את האובייקט, ובכך להצליח להעביר את הצבעים האמיתיים שלו דרך התמונות. אך זה אינו קסם ולכן חשוב לעשות זאת בצורה נכונה, כמו השמש גם אור הפלאש החיצוני אינו מצליח לחדור למרחק רב מבעד למים הצפופים, לכן חשוב להתקרב אל האובייקט ככל שניתן, כבר ממרחק של מטר אחד תוכלו לקבל תוצאות טובות.

מהם תנאי תאורה אופטימליים לצילום מתחת למים?

תנאי תאורה אופטימליים חשובים ביותר עבור צילום מקצועי תת ימי מוצלח. תנאי התאורה מושפעים מעומק הצלילה, מהמרחק מהאובייקט, מתנאי השטח וממזג האוויר. בכדי להגיע לתנאים אופטימליים יש לדעת כיצד לנצל את האור הזמין ולהשתמש גם במקורות אור מלאכותיים.

הזמן הטוב ביותר לצילום מתחת למים הוא בשעות הצהריים, כאשר השמש גבוהה בשמיים, והמים רגועים.

מים רדודים מאפשרים תנאי תאורה טובים מאחר ואור השמש מצליח לחדור אליהם בצורה מספקת, עבור רוב המצלמות העדכניות. לכן מומלץ לתכנן את הצילום לשלב הרדוד יותר בצלילה, בעומקים של עד חמישה או שמונה מטרים מתחת לפני המים. אם בכל זאת אתם מצלמים במים עמוקים יותר או בתנאי תאורה חלשים, סביר שתצטרכו להשתמש במקורות אור מלאכותיים על מנת ליצור את תנאי התאורה הרצויים. כאמור צפיפות המים סופגת את האור ופנסי תאורה, המיועדים לצילום מקצועי תת ימי יחזירו את הצבעים והניגודיות לתמונות. בכדי להבטיח שהאובייקט מואר היטב ושהצבעים חיים, שימו לב שאתם ממקמים את התאורה מאחורי המצלמה ולא מולה.

טיפים לבחירת מצלמה תת ימית

בעבר צילום תת ימי היה תחביב של בעלי אמצעים או צלמים מקצועיים בלבד. כיום בעידן המצלמות הדיגיטליות, צילום תת ימי הפך להיות נחלת הכלל, רבים נהנים לצלול ולתעד את המראות המרשימים שהם פוגשים. בכדי להצליח לתעד את היופי שיש מתחת למים, בחירת מצלמה טובה היא בגדר חובה. עולם המצלמות מתפתח בקצב מהיר וחשוב להכיר את הסוגים הקיימים בשוק: מצלמות אקשן, מצלמות אמפיביות, Point and shoot ומארזי מצלמות DSLR ומירורלס.

אם אתם בתחילת הדרך כדאי להתחיל בהשכרת מצלמה קטנה מסוג P&S ולהחליט האם התחום מתאים לכם, אם אתם כבר עם רגל בפנים התחילו במצלמה קטנה ומארז תואם כמו מצלמה אמפיבית אשר ידידותית למשתמש. בשלב הראשון חשוב לוודא שהמארז אטום למים, וזאת מומלץ לעשות בצלילה עם המארז ללא מצלמה. ישנן מצלמות בהן ישנו מצב אוטומטי עבור צילום מתחת למים, המתאים את נתוני הצילום ומתקן את הצבעים.

בחירת אובייקטים לצילום

בבחירת האובייקטים לצילום, חשוב לבחור נושאים מעניינים ומושכים מבחינה ויזואלית. חיים ימיים, כגון דגים צבעוניים, שוניות אלמוגים וצבי ים, מהווים אובייקטים נהדרים לצילום מתחת למים. מלבד זאת ניתן לצלם מתחת למים כל אובייקט שרק תרצו, דוגמנים בקמפיינים לאופנה, צילום אומנותי של גוף בתנועה, צוללנים ואפילו סתם את עצמכם.

לסיכום, צילום מתחת למים אומנם מאתגר הרבה יותר, אך גם מאד מתגמל. באמצעות העצות והטיפים שציינו במאמר תוכלו לשפר את איכות הצילום שלכם, ולתפוס תמונות מדהימות של העולם התת-ימי.  

 

 

 

 

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה