מגפת הקורנה הביאה לחיינו שינויים רבים, חלקם טובים וחלקם פחות, אבל מה שבטוח היא הצליחה להאיץ תהליך אחד שכבר היה בתחילת דרכו בצורה מאד משמעותית, וזה למעשה המעבר לעולם האונליין. פגישות מרחוק, ישיבות צוות דרך הזום, עבודה היברידית, כל אלו הפכו דבר שבשגרה. התחום הוירטואלי נכנס לחיינו במהירות רבה, למדנו שניתן לקיים פגישות גם אם הן לא נעשות באופן פרונטלי ואף יותר מזה- ישיבות מרובות משתתפים, כנסים ואירועים וירטואליים או אפילו באופן משולב, כלומר כנסים היברידים.

מהם כנסים וירטואלים או כנסים היברידיים?

כנסים וירטואלים או היברידיים אלו מפגשים מרובי משתתפים, המתרחשים באינטרנט. ממש כמו פגישה הנערכת ב-ZOOM בשידור חי, כל מה שנדרש מהמשתתפים זה להיות מחוברים לאינטרנט, באמצעות סמארטפון או באמצעות מחשב. המשמעות של הפקת כנס וירטואלי היא שאין הגבלה לכמות המשתתפים, המשתתפים יכולים להיות מחוברים מכל מקום שנוח להם, ואפילו להשתתף בכנסים בחו"ל מבלי להתאמץ, ואילו יוזמי הכנס לא נדרשים להשקיע סכומי עתק על מנת להפיק אותו.

מהן הפלטפורמות בהן ניתן לקיים כנסים וירטואלים?

ישנן מגון פלטפורמות לקיום מפגשים וירטואלים. אך לפני שנזכיר אותן חשוב להבין מה מטרת הכנס, האם יש חשיבות בהעברת מידע בלבד? או דווקא יש רצון ליצור אינטראקציה בין המשתתפים ולקיים דיונים? השאלות האלו חשובות בבחירת הפלטפורמה בה יתקיים הכנס. במקרים בהם נרצה לקיים אינטראקציה בין המשתתפים, Google Meet ו- Zoom יעשו את העבודה נהדר. אך כדאי לדעת שכאשר בוחרים בפלטפורמות אינטראקטיביות שכאלו, איכות הוידאו יורדת, לכן אם אין לכם צורך בכך מומלץ לבחור בפלטפורמות כמו פייסבוק ויוטיוב, אשר יספקו לכם איכות וידאו טובה יותר. גם מקרה הזה המשתתפים יכולים להגיב אך לא באמצעות שיח אלה רק באמצעות טקסט כתוב.

מאיזו סיבה מומלץ להשקיע בצילום כנסים היברידים ווירטואליים?

גם הפקת כנסים היברידים דורשת מהמארגנים להשקיע מאמץ רב והוצאה כספית גדולה, מדובר בלוגיסטיקה מורכבת הכוללת בחירת מקום מתאים, קייטרינג, פעילות אומנותית, פרזנטציות, תאורה וסאונד, עיצוב גרפי ועוד המון ארגונים נוספים, הכל תלוי בכמות המשתתפים ובהיקף האירוע. לאחר השקעה כה גדולה, תיעוד אירוע כזה הוא בגדר חובה, כנס לא מצולם כאילו מעולם לא התקיים.

צילום כנסים וירטואלים או כנסים היברידים חשוב מאד גם עבור שימוש עתידי, הוא יכול לשמש את בית העסק או הארגון למטרות שיווק, הגדלת חשיפה, במידה והושקו מוצרים חדשים בכנס, זו דרך טובה לפרסם אותם. מעבר לזה ניתן לעשות שימוש בחומרים המצולמים עבור סרטוני תדמית למיניהם וייחסי ציבור. את ההרצאות המצולמות ניתן לערוך למצגות ולסרטוני הדרכה ולהפיץ אותן באופן מקוון.

צילום כנסים וירטואליים מקצועי

בחירה בצילום כנס וירטואלי באופן מקצועי חשובה לא פחות מצילום כנס רגיל ולפעמים אפילו יותר. יש חשיבות רבה לאיכות התמונה, בחירת מיקום נכון ושימוש בתאורה מתאימה, על מנת ליצור סביבה מוארת ולשדר לצופים תחושה מקצועית ומרשימה. אחד הדברים המשמעותיים ביותר בהפקת כנס וירטואלי הוא סאונד, חשוב שהמסרים יועברו באופן חד וברור וללא הפרעות, צילום מקצועי ידאג לספק את כל אלו.

במקרים בהם יש משתתפים וירטואלים בכנס פרונטלי, חברת הצילום אחראית להקליט את המסכים שלהם ולשלב אותם בסרט שיופק, בנוסף לזה היא תעשה שימוש באביזרים טכנולוגים על מנת לשדר את המשתתפים הוירטואלים בכנס, באופן איכותי מבחינת סאונד ואיכות התמונה.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה