צילום וידאו - כל מה שצריך לדעת

צילום וידאו הפך לחלק דומיננטי בחיינו, בין אם מדובר בתיעוד יומיומי שאנשים מעלים לרשתות החברתיות ובין אם מדובר בביצוע משימות בעבודה- פגישות וירטואליות, הדרכות וכד'. מלבד אלו צילום וידאו משמש כלי חזק עבור שיווק ופרסום עסקים. בעלי עסקים רבים משתמשים בצילום על מנת להעביר קורסים דיגיטליים מבלי שנדרשת מהם נוכחות פיזית, דבר המאפשר להם לייצר הכנסות גבוהות יותר, ולהגיע לקהל גדול יותר. בנוסף לזה ניתן לבצע הקלטה של הדרכות, פגישות וקורסים ובכך לשחזר אירועים, לעקוב אחר מידע ולהשלים את החסר. נוכח מגפת הקורונה גילנו שעל מנת להמשיך ולקיים שיגרת עבודה, צילום וידאו הוא כלי הכרחי עבור כל עסק.

אז מהם השירותים שניתן לספק באמצעות צילום וידאו?

 • העברת קורסים אונליין, היברידיים - כפי שציינו קודם לכן, קורסים דיגיטליים, וגם אלו המשלבים מפגשים פרונטליים יחד עם מפגשים וירטואליים מאד נפוצים היום. הם מאפשרים לאנשים ללמוד בסביבה נוחה ובזמן שמתאים להם, ולבעלי הקורסים להצליח להיות נוכחים במקביל במקומות שונים, ובכך להגיע לקהל רחב ולייצר הכנסה גבוהה. פעולת הצילום נעשית פעם אחת וכרוכה בהוצאה חד פעמית, לאחר מכן ניתן להשתמש בצילום שוב ושוב.
 • הדגמת פעולות - במקרים בהם נרצה לבצע הדרכה מסוימת בסביבת העבודה שלנו, נוח מאד לעשות שימוש בצילום וידאו על מנת להדגים צעד אחר צעד את הפעולות הנדרשות, ובכך לחסוך זמן רב ואי הבנות מיותרות.
 • צילום עבור רשתות חברתיות - הרשתות החברתיות מעניקות חשיפה גבוהה במיוחד לסרטוני וידאו.
 • צילום עבור אירועים וכנסים - תיעוד של אירועים וכנסים חשוב מאד, במיוחד עבור שיווק פעילות החברה או הארגון אשר יזמו את האירוע, או במילים אחרות- מה שלא צולם לא קיים. מלבד זה, הפקה של כנסים ואירועים כרוכה במאמץ רב ובהשקעה כספית גדולה, צילום וידאו מאפשר לתעד ולהנציח את הרגעים הללו.
 • צילום וידאו עבור סרטוני תדמית - זהו שימוש נפוץ מאד ביימנו, ומאפשר לעסקים וגופים שונים להנגיש בצורה קלה, מהירה ומרשימה את הפעילות שלהם.
 • צילום חובבני לתיק עבודות - מצלמה טובה קיימת כמעט אצל כל אחד מאיתנו במכשיר הסלולרי, בעלי עסקים קטנים מנצלים זאת על מנת לשווק את עצמם ואת פעילות העסק שלהם, באמצעות צילום חובבני באופן עצמאי.

צילום וידאו – כל מה שצריך לדעת כדי לצלם את הסרטון המושלם!

ישנן כמה הגדרות ידניות, לא כולן רלוונטיות למי שאינו מחזיק במצלמה מקצועית.

 • מהירות התריס - על מנת לייצר צילום וידאו במראה טבעי, יש לבחור את מהירות התריס המתאימה. מהירות התריס צריכה להיות כפולה פי 2 מקצב הפריימים לשנייה. מצב כזה יצור מריחה טבעית של התנועה וימנע מראה של תמונה מרצדת.
 • פוקוס - ישנם שני מצבים: פוקוס ידני ופוקוס אוטומטי. במידה והגדרתם פוקוס ידני, המנעו מתזוזות מיותרות לאחר שקיבעתם את הפוקוס. אם הגדרתם פוקס אוטומטי, תוכלו להבחין שלעיתים הוא משנה את המיקוד, באופן שאינו תואם את רצונכם.
 • צמצם - ככל שהצמצם יהיה פתוח יותר, כך כניסת האור תהיה גבוהה יותר והחשיפה תהיה טובה. אבל אם תפתחו אותו יותר מידי, אתם עלולים לפגוע בפוקוס.
 • פריימים לשנייה - סרטון וידאו מכיל בתוכו רצף תמונות, כל אחת מהן נקראת פריים. על מנת לצלם סרטון רגיל, השתמשו בקצב של 25 פריימים לשניה. במידה ותרצו לצלם פעולה מהירה או להפך צילום בהילוך איטי, יש להעלות את קצב הפריימים לשניה.

לצלם כמו מקצוענים

ישנם כמה דברים חשובים שכדאי להתייחס אליהם כדי הצליח לצלם סרטון מקצועי:

 • על מנת לגרום לצופים להישאר ולצפות לאורך כל הסרטון חשוב להקפיד על תאורה מתאימה, וסאונד איכותי. מומלץ לצלם במקום מואר, בשעות היום. אם אין מספיק אור טבעי, דאגו להאיר באמצעות פנס תאורה. חשוב מאד שהאור יהיה מולכם ולא מאחוריכם כי אז תיווצר פעולה הפוכה, ואתם תראו חשוכים. בנוגע לסאונד, חשוב מאד שתשמעו באופן חזק וברור וללא רעשי רקע מטרידים. מומלץ להשתמש במיקרופון המיועד לצילום סרטוני וידאו, אם אין ברשותכם כדאי מאד לקנות, זו אינה השקעה גדולה ותהיה לה השפעה משמעותית על הסרטון שלכם.
 • כדי להימנע מרעידות במהלך הצילום, ניתן להשתמש בחצובה. ישנן גם חצובות מזעריות, בעלות מוט טלסקופי שקל מאד לשאת אותן ממקום למקום. גם במקרה הזה מדובר בהשקעה מינורית שתשפיע מאד על הצילום.
 • תתפלאו גם מזג האוויר משפיע על איכות הצילום. אם אתם מצלמים את הסרטון שלכם בבית, ביום מעונן, ללא תאורה מתאימה תקבלו סרטון חשוך. אך אם אתם מצלמים בחוץ, הסיפור כבר אחר לגמרי. התאורה בחוץ תמיד עדיפה על מקום סגור, גם במקרה של יום מעונן תקבלו צילום חד עם צבעים טובים. ביום קיץ מומלץ לצלם בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הצהריים המאוחרות כדי להימנע מצילום תחת השמש.
 • יש חשיבות רבה לכיוון הצילום ולזווית שבה אתם ממקמים את המצלמה. כדי ליצור תמונה מחמיאה שימו לב שהמצלמה לא קרובה מידי ושזווית הצילום גובהה מעט מגובה העיניים עם נטייה קטנה מטה. כדי ליצוא תמונה מוארת ויפה, מקמו את המצלמה כאשר האור נמצא מאחוריה.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה