מסגרת דיגיטלית

עוד אירוע עובר ועוד תיקיית תמונות נוספה למחשב, תיקייה שככל הנראה לא תזכו לשבת ולעיין בה לעומק. גם לכם העובדה הזו מפריעה? הכירו את אלבום התמונות של שנות האלפיים - מסגרת דיגיטלית. ניתן להעביר תמונות אל המסגרת הדיגיטלית ולצפות בהן ממש כמו באלבום, או להניח אותה כתמונה ביתית מתחלפת של הרגעים האהובים עליכם.

איך מסגרת דיגיטלית פועלת?

המסגרת היא בעצם מסך קטן, לרוב בגודל של כשמונה אינצ'ים, שכולל שטח אחסון פנימי ואפשרות לחיבור כרטיסי זיכרון חיצוניים. ניתן לטעון תמונות אל כרטיס הזיכרון או לחבר אל המסגרת התקן USB נייד שעליו התמונות. בחלק מהמסגרות קיימת אפשרות גם לנגן מוזיקה וסרטים בנוסף לתמונות.

למה צריך מסגרת דיגיטלית?

נסו להשוות את הצפייה בתמונות באלבום לצפייה במחשב הביתי. היום, כולנו משתמשים במצלמות דיגיטליות שמעבירות את התמונות ישירות למחשב. כבר לא ניתן לשבת ביחד, לעבור על התמונות שבאלבום ולהיזכר ביחד. מסגרת דיגיטלית מחזירה את החוויה הזו. גם בתום הצפייה בתמונות, היא שם תמיד, מתפקדת כמזכרת מתחלפת של אותן תמונות.

אינטרנט במסגרת הדיגיטלית

קיימות כיום בשוק מסגרות דיגיטליות הכוללות אפשרות לחיבור לרשת אינטרנט אלחוטית (Wi-Fi). הדבר מאפשר לכם חיבור לאינטרנט ולאתרים מסוימים, והצגת התמונות שהם מציעים על מסך המסגרת. בנוסף, קיימת אפשרות לקבל שירות RSS מאתרי חדשות למיניהם והצגת מבזקי החדשות על המסך.

מסגרת דיגיטלית - המתנה המושלמת

חשבתם להפתיע את החברים עם מתנה מקורית? רוצים לפנק את המשפחה במשהו שלא ישכחו? החלטתם לצ'פר את העובדים? מסגרת דיגיטלית מתאימה לכל מצב. היא נראית מרשימה מאוד, אך היא איננה יקרה. זה לא ימנע מהמקבל להודות לכם בכל פעם מחדש.

איך בוחרים מסגרת דיגיטלית?

הבחירה במסגרת הדיגיטלית מתרכזת בתכונות שהיא מציעה מצד אחד וביצרן מצד שני. חשוב לעבור קודם כל על הצרכים שלכם לפני שאתם קונים מסגרת כזו, כדי לדעת מה יתאים לכם בדיוק. לדוגמא, עניין החיבור לאינטרנט הוא גימיק נחמד ולא יותר. האם אתם באמת זקוקים לגישה לאינטרנט, לעדכוני חדשות ולהצגת תמונות מאתרים אחרים? חישבו על הנושא. לרוב, רצוי לוותר על האופציה הזו.

תכונה נוספת של מסגרת דיגיטלית היא האפשרות של חלקן לנגן קטעי קול וסרטים, כשקיימות כמובן גם מסגרות פשוטות יותר, שמציגות רק תמונות. חישבו מה יהיו השימושים שלכם במסגרת והאם תציגו בה סרטונים קצרים. לרוב, אנשים מוותרים על האפשרות הזו, אך ניתן כיום לצלם סרטונים קצרים בכל מצלמה דיגיטלית ולכן זו תכונה שימושית.

מה עדיף? זיכרון פנימי או חיצוני?

נושא נוסף שיש לוודא הוא גודל הזיכרון. כל המסגרות מגיעות עם זיכרון פנימי של בין 16 מגה (במסגרות הפשוטות ביותר) ל-128 מגה (במתקדמות יותר). נדיר למצוא מסגרות דיגיטליות בעלות זיכרון פנימי גדול יותר. כמויות הזיכרון הללו קרוב לוודאי לא יספיקו לכם כדי להציג את כל התמונות שאתם רוצים. כדי לפתור זאת, קיימות בפניכם שתי אפשרויות.

אפשרות אחת היא לוותר על כרטיס זיכרון חיצוני ולהשתמש בהתקני USB. הדרך הפשוטה ביותר היא להעביר אל ההתקן תמונות ולחבר אותו אל המסגרת. כך תחסכו את קניית כרטיס הזיכרון, אך לא תוכלו להשתמש במסגרת כתמונה קבועה. האפשרות השנייה, כפי שבוודאי כבר הבנתם, היא לקנות כרטיס זיכרון שאינו עולה הרבה. לאחר שהחלטתם באילו מהאפשרויות לבחור, כל שנותר לכם הוא לבחור מסגרת דיגיטלית שתתאים לכם.

כללי
עריכת תמונות
שימושון
סקירות
Canon
יסודות הצילום