חצובה - טריפוד

חצובה היא אחד מאביזרי הצילום הנפוצים והמוכרים ביותר. היא משמשת צלמים חובבים ומקצוענים ונחשבת להכרח של ממש עבור צילומי וידאו, אך נמצאת מועילה והכרחית עבור צרכים רבים אחרים של חובבי צילום למיניהם.החצובה היא בעצם מתקן המאפשר להניח עליו את המצלמה ביציבות. היא בנויה ממשטח יציב אליו מתחברת המצלמה באמצעות חיבור בהברגה או חיבור בלחיצה. מתחת למשטח נמצאות רגלי החצובה. החצובה הנפוצה ביותר היא בת שלוש רגליים ונקראת טריפוד.שלושת הרגליים מתכווננות כך שניתן להתאים את אורכן לגובה הרצוי בו תרצה להציב את המצלמה. סוגים אחרים של חצובות עומדים על חמש רגליים ומתאימים בעיקר למצלמות גדולות עם עדשות מקצועיות כבדות, או על רגל אחת – סוג המתאים למי שצריך צילום איכותי בלי לבזבז זמן רב על מיקום המצלמה.##למה בעצם אתה צריך חצובה?

לחצובה יש שני שימושים ברורים. האחד מאפשר לך לבצע סוגים שונים של צילום עצמי. אתה פשוט מניח את המצלמה על החצובה ומשתמש בשלט רחוק או בפונקציות הטיימר השונות. השימוש השני מדבר על יציבות המצלמה ומשמש רבים בעיקר עבור צילום וידאו.נכון, אנחנו מדברים על מצלמות דיגיטליות סטנדרטיות, ורובנו לא משתמשים בהן לצילום של יותר מכמה דקות, אבל גם בזמן קצוב לא תמיד קל להחזיק מצלמה ביציבות, ולא תמיד התנאים מאפשרים זאת. במקרים כאלו, חצובה היא הצלה של ממש.אבל מי שמבין בצילום ומשתמש במצלמה לקצת יותר מאשר צילומים משפחתיים סטנדרטיים, יודע שחצובה יכולה להביא תועלת רבה גם במצבים נוספים. אם למשל אתה מעוניין לצלם אובייקט שנמצא בתנועה, צילום ללא חצובה עלול לייצר תמונה בה האובייקט הנע נראה מטושטש. לעיתים זוהי בחירתו של הצלם, אך אם זו לא הכוונה, תוכל להימנע מתוצאה כזאת על ידי שימוש בחצובה.באופן כללי, הידיים שלנו אף פעם לא יספקו את אותה יציבות שתיתן החצובה, כי הן אינן יציבות לחלוטין, אפילו ברגע הקצר של צילום סטילס. עם חוסר היציבות אפילו המזערי ביותר של היד המחזיקה את המצלמה, התמונה לא תהיה ממוקדת כמו בצילום עם החצובה.צילום אובייקטים מסוימים בלילה או בתנאים של תאורה חלשה מאוד מצריך פעמים רבות חשיפה ארוכה שיכולה להגיע אפילו לכמה עשרות שניות. חשיפה ארוכה כזאת יכולה להיות מוצלחת רק אם המצלמה תוחזק ביציבות מלאה לחלוטין. כאמור, הידיים שלנו לא מסוגלות לספק נתון זה, לא משנה כמה נרצה.##חצובה מאלומיניום או מסיבי פחם?

אחד השיקולים העיקריים לקראת קניית חצובה הוא המשקל שלה. גם אם זה לא נראה לך כעת בעל חשיבות, חבל שתגיע למצב בו אין לך כוח להיסחב עם חצובה כבדה מדי והיא נותרת בבית חסרת שימוש. חצובות מנייר פחם, אם כן, קלות הרבה יותר מחצובות האלומיניום, אך גם עולות בהתאם. חשוב לשים לב גם למשקל המקסימאלי שהחצובה מסוגלת לשאת, ולוודא שאינו נמוך ממשקל המצלמה שברשותך.

כללי
עריכת תמונות
שימושון
סקירות
Canon
יסודות הצילום