מצלמות פוג'י

ידעתם שחברת פוג'י (Fujifilm) היא חברת הצילום הגדולה ביותר בעולם? כזו שמחזיקה מפעלים וסניפים באסיה, אירופה ואמריקה? זו חברה וותיקה בכל הקשור לצילום, מצלמות, סרטים ולמעשה- בכל דבר שקשור לתיעוד ויזואלי. ומאז 1934 היא לא מפסיקה להתחדש ומציעה לשוק מצלמות פוג'י ייחודיות ואיכותיות.

אלו לא רק מצלמות. מוצרי פוג'י קיימים כמעט בכל תחום

מי לא זוכר את הפילם של פעם, אלו שהגיעו בקופסאות השחורות והאטומות? ושל איזו חברה היו רובם? נכון, של חברת Fuji. את השם הזה אי אפשר לשכוח גם אחרי 20 או 30 שנים. הוא חרוט עמוק בזכרונו של כל מי שחי בתקופה שצילמו עם פילם.

אבל החברה לא מתעסקת רק בכל מה שקשור לענייני מצלמות. fuji מייצרת קומפקט דיסקים, צורבים, DVD ואפילו את אותם דיסקטים שהשתמשנו בהם פעם במחשב. החברה גם מייצרת פילם עבור תעשיית הסרטים ההוליוודית- כאלו שנועדו לצילום והקרנה של סרטי קולנוע. ובקיצור- אין כמעט תחום צילום שהיא לא נוגעת בו.

S5600- מצלמה שהשאירה את חותמה לנצח

החברה היפנית ייצרה עד היום מצלמה מכל סוג, ממצלמות פילם ועד מצלמות דיגיטליות, ממצלמות קומפקטיות לשימוש ביתי ועד המקצועיות ביותר. אבל נראה שהדגם שהצליח יותר מכל – לפחות בישראל – הוא ה-S5600 (הוחלפה לאחרונה בדגם Fuji FinePix S3200). זו מצלמה דמוי SLR שנחשבה לאחר המוצרים המוצלחים שנמכרו בישראל. כמה וכמה תחליפים ניסו ולא הצליחו לתפוס את מקומה.

פוג'י באה לעזרת החובבנים

אנחנו יכולים להתעכב שעות על סוגי המצלמות שמייצרת החברה, אבל זה לא ייגמר. לכן החלטנו להתמקד בכמה סוגי מצלמות פוג'י מוצלחים במיוחד. אחד מהם הוא ה-F200 EXR. למי ששואל את עצמו מה זה בדיוק, רק נגיד 'חבל מאוד'- משום שזה אומר שהוא מעולם לא ניסה אותה.

יצרניות של מצלמות דיגיטליות הבינו כבר מזמן כי יש לבוא לטובת הלקוח הממוצע, שלא מבין יותר מידי בענייני צילום. זו הסיבה שבגללה מצלמה דיגיטלית היא אחד הדברים הנפוצים ביותר במחוזותינו- בגלל הנוחות. ה-F200 EXR לא מיוחדת מידי מבחינת מראה או ביצועים, אבל יש לה יתרון אחד גדול- מייצב התמונה שלה הוא מהמשובחים שיש.

קרה לכם פעם שניסיתם לצלם ולא משנה מה שעשיתם? התמונה תמיד יצאה מטושטשת או מרוחה? זה משום שלא היה לה מייצב טוב. מצלמות כמו זו של Fuji מסייעת למי שפחות יודע איך לצלם, להשיג למרות הכל תמונה איכותית. וזו תכונה אהובה על כל אחד.

מצלמות פוג'י המזהות פנים

נכון, זה כבר קיים בכמה מצלמות דיגיטליות מהדורות החדשים, אבל במצלמות של החברה מדובר בכמה שיפורים: ראשית, מצלמה דיגיטלית כזו מזהה פרצופים שלא נמצאים במרכז התמונה, גם שניים או שלושה בו זמנית. שנית, ניתן לבחור פנים מסוימות ולהורות למצלמה להראות את כל התמונות בהן מופיעים אותם פנים. לא גאוני?

מצלמות המספקות תמונות בתלת מימד

אכן, מסתבר ששיגעון שלושת המימדים מגיע גם למצלמות הדיגיטליות- פוג'י השיקה באחרונה מצלמה חדשה, ה-FinePix READ 3D W1. המצלמה הזו, לפחות כך קובעת החברה, תוכל לספק לכם – לראשונה בהיסטוריה – צילום תלת מימדי.

החברה מבטיחה כי למצלמה הזו יכולות צילום בתלת מימד גם של צילומי מאקרו (תמונות תקריב, של פרח או פרפר לדוגמא) והיא כוללת בנוסף צילום וידיאו איכותי וכל התוספות הרגילות שקיימות בשאר מצלמות פוג'י. ועכשיו רק דמיינו את התמונה התלת מימדית שתתלו בסלון הבית. האם זוהי תחילתו של עידן חדש?

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה