עוד בנושא מצלמות קנון:

מצלמות רפלקס SLR

כמעט מאז ומעולם היו מצלמות רפלקס SLR נחלתם של צלמים מקצועיים וחובבי צילום רציניים. רוב המצלמים נרתעו מפני מצלמות רפלקס SLR מורכבות, המאפשרות להן בחירה בין אפשרויות רבות ומבלבלות. כיום ישנן מצלמות דמויות רפלקס, המשלבות בין יתרונות מצלמת הרפלקס המקצועית ליתרונות מצלמה דיגיטלית רגילה.

מהן בעצם מצלמות רפלקס?

מצלמות עם עדשה אחת. מצלמות אלו מיועדות לשימוש חופשי וגמיש ביכולות צילום. בעזרת מצלמות אלו ניתן לשלוט על מהירות התריס וגודל הצמצם ועל ידי כך ליצור תמונות איכותיות ואומנותיות. בעבר, מצלמות הרפלקס פעלו בעזרת פילם בלבד, בשנים האחרונות, בעידן המודרני, החליף חיישן אור דיגיטלי את הפילם והחל שימוש מסיבי במצלמות DSLR שנקראות גם מצלמות רפלקס SLR דיגיטליות.

מצלמות רפלקס SLR - יתרונות

 • לצלם יש אפשרות לשלוט באופן מקסימלי בתמונה המופקת מתוך אותה מצלמה. זאת בעזרת בחירת עדשות בעלות זום מתאים, יחד עם שימוש נכון במהירות התריס וגודל הצמצם של העדשות.
 • למצלמות הרפלקס אין עדשה מובנית, ויש לרכוש עדשות במקביל. עדשות אלו הן בעלות יכולות טובות יותר מאשר העדשות הנמצאות במצלמות דיגיטליות פשוטות.
 • מצלמות רפלקס SLR הן מצלמות רגישות יותר, בזכות החיישן הקיים בעדשות המצורפות, כך שאין צורך בהרחבת טווח הרגישות (ISO) ואין חשש שתיווצר תמונה גרעינית או בעלת "רעש חזותי" מיותר.
 • בעבר, מצלמות הרפלקס פעלו ללא מסך בו ניתן לראות את התמונה המצולמת, והאפשרות הזאת נכנסה רק בעידן המצלמות הדיגיטליות. אז, כמו היום, מצלמות רפלקס SLR היו היחידות המסוגלות להעביר לצלם תחושה ריאלית לגבי התמונה הסופית, גם ללא מסך.
 • מצלמות רפלקס SLR הן בעלות מחזור צילום מהיר במיוחד, והן אינן מעכבות את הצלם בעת צילום התמונות. יתרון זה חשוב בעיקר לצילומים מהירים או כאלו המתקיימים תוך כדי תנועה מהירה (כמו צילומי ספורט).
 • למצלמת רפלקס ניתן להוסיף פלאש (מבזק) חיצוני, באיכות טובה יותר מאשר המבזק הפנימי.
 • מיקוד התמונות במצלמת רפלקס מדוייק ומהיר יותר.

מצלמות רפלקס SLR - חסרונות

 • ברוב מצלמות הרפלקס לא ניתן לצלם לצילומי וידאו. רק בשנים האחרונות יוצרה מצלמת קנון Canon EOS 5D MARK II בעלת תכונה זו.
 • מחיר מצלמות הרפלקס גבוה יותר מאשר מחיר מצלמות דיגיטליות קומפקטיות או כאלו דמויות SLR. המחיר נובע בעיקר מהאביזרים הנלווים למצלמה, כגון: עדשות, פילטרים, מבזקים ועוד. אביזרים אלה הם הכרחיים לצלם המקצועי.
 • כדי לצלם צילומי מקרו, על הצלם לרכוש עדשה מיוחדת לצורך זה בלבד.
 • יש חשש רב בשל הצטברות אבק על החיישן. ישנם פתרונות שונים, אבל אף אחד מהם לא עושה זאת בצורה מקסימלית ולעיתים קרובות יש צורך בביקור אצל טכנאי.

חברות רבות מייצרות מצלמות רפלקס SLR כגון קנון, סוני,ניקון וכדומה. אך רק מצלמות ניקון וקנון כוללות את העדשות שיוצרו על ידי החברה עצמה. במילים אחרות, ניתן לרכוש מצלמת רפלקס של יצרן מסויים ולצרף אליהן עדשה של יצרן שונה, כגון עדשות קנון או ניקון. חוסר תאימות זה גורר לפעמים סירבול ואי נוחות.

מצלמות קנון עונות על חוסר הנוחות

חברת קנון עוסקת כבר 50 שנה בייצור מצלמות SLR, והיא מתמחה בתחום באופן לא מעורער. בין מצלמות קנון ניתן למצוא את המצלמות הבאות: Canon EOS 450D, Canon EOS 500D, Canon EOS 1000D, Canon EOS 5D, Canon EOS 30D, Canon EOS 50D, Canon EOS 40D והן נחשבות מצלמות ותיקות ואיכותיות, בעלות אורך חיים מעולה וטכנולוגיה גבוהה במיוחד.

כללי
עריכת תמונות
שימושון
סקירות
Canon
יסודות הצילום