חברת קנון היפנית מפתיעה שוב עם מצלמה דיגיטלית חדשה מדגם . מדובר במצלמה האחרונה מסדרת Canon Powershot A, שכללה בעבר מצלמות נפלאות כמו ה-590A1000, A, A1100 ועוד. למצלמה זום מדהים של 10 מגה-פיקסל, המאפשר צילום תמונות מדוייקות ובהירות עד לפרטי פרטים.

בנוסף לזום המצוין, מצלמת הסטילס Canon Powershot A2000 כוללת זום אופטי מעולה של 6X וזום דיגיטלי של 4X. באמצעות זום שכזה ניתן לקלוט תמונות ממרחקים גדולים במיוחד ולצלם תמונות ייחודיות. כמו מצלמות נוספות של חברת קנון, כגון מצלמת Canon sx200, גם מצלמת הקנון A2000 כוללת מייצב אופטי משוכלל, אשר דואג לכך שהתנודות הטבעיות הקיימות בעת צילום לא יפריעו לתמונה עצמה. בניגוד למצלמת Canon sx200, הכוללת מעבד DIGIT IIII, מצלמת הסטילס Canon Powershot A2000 עובדת בטכנולוגיית עיבוד DIGIT III. מעבד התמונה DIGIT III הוא זה הדואג לעבודתה המושלמת של המצלמה, יחד עם אפשרויות הקיימות רק במגוון מצלמות קנון. המעבד דואג לכך שהצילום יתבצע ביעילות, יחד עם שמירה מקסימלית של אנרגיית הסוללה.

Canon Powershot A2000 היא מצלמה דיגיטלית בעלת מסך LCD רחב במיוחד של 3.0 אינץ' לצפייה נוחה ומלאה באובייקטים המצולמים. לצד המסך ישנם לחצני ניווט פשוטים להבנה ולתפעול, הכוללים אייקונים מותאמים, כך שקל להתמצא בהם והשימוש במצלמה הופך להיות נוח במיוחד. בין הלחצנים ישנו כפתור לבחירת מצב צילום. באמצעות בחירה נכונה של מצב צילום ניתן להבטיח צילום תמונות באיכות גבוהה. בין מצבי הצילום יש אפשרות לצילום אוטומטי רגיל, בו המצלמה בוחרת את מצב בצילום בהתאם לאספקטים שנקבעו מראש. מצב צילום נוסף הוא לתמונות פורטרט. במצב צילום זה המצלמה מתמקדת על האובייקט ומטשטשת את הרקע. ניתן גם לצלם תמונות חוץ ופנים, אובייקטים זעירים על פני שטחים גדולים, תמונות שקיעה ולילה ואף תמונות של אובייקטים בתנועה וזאת בעזרת מהירות ה-ISO.

מהירות ה-ISO של מצלמת ה- A2000נעה בין 80 ל-1600. כאשר מדובר על מהירות ISO, הכוונה למהירות חיישן התמונה. מהירות החיישן נקבעת לפי האובייקט המצולם. במידה ומדובר באובייקט בתנועה, המצלמה בוחרת במהירות החיישן המקסימלית, כך שהתמונה יוצאת חדה וללא טשטוש מיותר. כאשר מדובר על אובייקטים עומדים, המצלמה עוברת למהירות חיישן נמוכה יחסית וכך מתמקדת באיכויות הצבע של התמונה ובהקפדה על פרטיה.

בנוסף, מצלמת הסטילס Canon Powershot A2000 כוללת מנגנון להפחתת עיניים אדומות במהלך הצילום או לאחריו, וכן מנגנון Face Detection, לשם זיהוי פנים. באמצעות מנגנון זה, המצלמה מתמקדת על הפנים המוכרות לה, דואגת לעיצובם וייצובם באופן מושלם במרכז התמונה ואף מחדדת ומבהירה את פניהן של הדמויות על פני הרקע.

במצלמת Canon Powershot A2000 קיימת אפשרות לצילום סרטי וידאו ארוכים ובנוסף, היא תומכת באופן מידי ונוח בקישור למדפסת, להפקה מידית של התמונות המצולמות. המצלמה מתחברת למחשב באמצעות 2.0 USB והיא מופעלת באמצעות סוללות AA בלבד (סוללות אצבע).

לסיכום, מצלמת Canon Powershot A2000 היא מצלמה דיגיטלית דקה ואלגנטית במיוחד, נוחה לאחיזה, קלה ופשוטה לתפעול.

דגם זה הוחלף לאחרונה על ידי דגמים חדישים יותר של קנון Canon PowerShot SX230 HS

ו Canon PowerShot SX130 IS

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה