מאז ומעולם, מצלמות הן מוצר חובה בכל בית, בין אם אתם חובבי צילום מושבעים ובין אם סתם הפכתם להורים לראשונה בחייכם. ברגע שיצרני אלקטרוניקה כמו Canon, ניקון, Sony ועוד הבינו את הצורך והפוטנציאל העצום הטמון בייצור מצלמה דיגיטלית, החלה תחרות גדולה בין היצרנים שמשחררים, חדשות לבקרים, דגמים חדשים של מצלמות לשוק. נוכל לחלק את מגוון המצלמות הקיימת לשתי קבוצות עיקריות. מצלמות המיועדות לשימוש מקצועי ומצלמות המיועדות לשימוש ביתי. בשתי הקבוצות קיימים מפרטים דומים, וההבדל הוא ברמת השכלול של המפרטים ובמחיריהן של המצלמות המשתייכות לקבוצות השונות.

אם אתם מתלבטים איזו מצלמה לקנות, כדאי לנסות מצלמה המשלבת תכונות של מצלמה ביתית ושל מצלמה מקצועית. בין המצלמות ישנן מצלמות ביתיות רבות שאיכותן גבוהה, כך שהן יכולות להתאים גם לשימוש מקצועי, לפחות ברמה בסיסית. אחת המצלמות הללו מיוצרת על ידי חברת Canon היפנית. מדובר במצלמה Canon Powershot A590 האיכותית. מצלמה דיגיטלית זו ידועה כאחת המצלמות האיכותיות והקלות ביותר לתפעול. מצלמת Canon Powershot A590 מהווה את החידוש האחרון בתחום דגמי הA500 ובשל כך הציפיות ממנה גבוהות.

מדוע דווקא מצלמת Canon Powershot A590? ראשית, מדובר במצלמה יפיפייה, שנראית כמצלמת רפלקס מקצועית, למרות שמדובר במצלמה קומפקטית בלבד. בנוסף, למצלמה יש צג LCD ענק של 2.5 אינצ', לנוחות צפייה מרבית והיא מצלמת באיכות מצוינת של 8 מגה-פיקסל. יתרון נוסף של מצלמת Canon Powershot A590 על פני מצלמות אחרות הוא מנגנון הייצוב האופטי שלה, המונע מהתמונות להיראות מטושטשות.

מצלמת הA590 של קנון, כמו מרבית המצלמות הדיגיטליות, מיועדת גם לצילומי סטילס וגם לצילומי וידאו. צילומי הוידאו כוללים סאונד באיכות גבוהה ובנוסף ניתן לצלם בוידיאו ללא הגבלת זמן (מעבר לגודל כרטיס הזיכרון כמובן). המצלמה כוללת עדשה מובנית עם זום אופטי של 4X, גם בצילומי הסטילס וגם בצילומי הוידאו, כך שניתן לצלם תמונות רחוקות בנוחות רבה, מבלי לגרוע מאיכותן.

כמו לכל מצלמה דיגיטלית, גם למצלמת יש מרכיבים סטנדרטיים כגון - פלאש אוטומטי מובנה, מנגנון למניעת עיניים אדומות, חיבור USB למחשב ולמדפסת וכדומה. המצלמה עובדת באמצעות שתי סוללות AA ומשתמשת בכרטיסי זכרון SD ו-SDHC. נתונים אלו מעידים על פשטות המצלמה והתאמתה לכל משתמש באשר הוא. משקלה של המצלמה אידיאלי ועומד על 175 גרם בלבד. מידות המצלמה הן 94.3 X64.7 X40.8, מה שמאפשר אחיזה נוחה.

בנוסף לתכונות בסיסיות אלו, מצלמת הקנון A590 הדיגיטלית מכילה עד 19 מצבי צילום שונים לתנאים משתנים. בין מצבי הצילום ניתן למנות את הצילום האוטומטי, צילום באור יום רגיל, צילום ביום מעונן, צילום פלורוסנטי, צילום שחור לבן (ספיה), צילומי שקיעה, לילה, אקווריום (מבעד לזכוכית) ועוד. מצלמת ה-A590 מוציאה את המיטב מכל תמונה ויודעת לצלם היטב צילומי פנים, צילומי ילדים, בע"ח ואפילו מצליחה לתעד אובייקטים תוך כדי תנועה.

רבות עוד ניתן לומר על מצלמת הCanon Powershot A590, כגון שהתפריט והתמונות מופיעים בצורה נוחה גם לאחר סיבוב המצלמה לצורה אופקית, שניתן לראות אינדקס של עד תשע תמונות על צג המצלמה ועוד. אך אם נסכם, נוכל לומר באופן חד-משמעי, שמצלמת הקנון A590 בהחלט עונה על כל הציפיות.

דגם זה הוחלף לאחרונה על ידי דגמים חדישים יותר של קנון Canon PowerShot SX230 HS

ו Canon PowerShot SX130 IS

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה