הגיע הזמן לעבור ממצלמות אנלוגיות למצלמות דיגיטליות. טוב, אמנם אתם כנראה בין האחרונים שעושים זאת, אך גם אם רק עכשיו התעוררתם, זה עוד לא מאוחר. מה מיוחד כל כך דווקא במצלמה דיגיטלית? התשובות לכך רבות. הסיבה הראשונה היא עניין של נוחות. מצלמה דיגיטלית כוללת כרטיס זיכרון שמחליף את הפילם. כרטיס הזיכרון יכול לכלול בתוכו כמות תמונות כמעט בלתי מוגבלת. את התמונות שצולמו ונמצאות בכרטיס הזיכרון, ניתן למיין לפני הפיתוח וכך לחסוך בעלויות פיתוח מיותרות ובנוסף - מצלמה דיגיטלית שמכבדת את עצמה כוללת מסך, בו ניתן לצפות באובייקטים המתוכננים לצילום, עוד לפני ביצוע הצילום עצמו.

ישנן מצלמות דיגיטליות רבות. כיצד אם כן ניתן להחליט את מי מהן לרכוש? מחירי מצלמות דיגיטליות נעים כיום בין 500 ש"ח עד ל-20 אלף ש"ח ומעלה. אם אתם צלמים מתחילים, כדאי לרכוש את אחת המצלמות הפשוטות יותר, כדי שתוכלו להתנסות בה. לאחר מכן, אפשר לאזור אומץ ולרכוש מצלמה משוכללת יותר. אם אתם מסוג הצלמים שאוהבים "לקפוץ למים", ומסוגלים להתמודד עם מצלמה איכותית אך קלה לתפעול או שאתם נמצאים בתקופת מעבר ממצלמה פשוטה למורכבת יותר, זה הזמן להכיר את מצלמת Canon Powershot G10 של חברת קנון היפנית.

כמו שציינו קודם, לרוב המצלמות הדיגיטליות מסך המאפשר צפייה מקדימה באובייקטים המצולמים. מצלמת Canon Powershot G10 כוללת כמובן מסך LCD שכזה, שגודלו יוצא הדופן עומד על 3.0 אינצ'. מסך זה מיועד לצפיה בתמונות לפני ואחרי הצילום וכן לתכנון ועריכת התמונות. תכונה נוספת המיוחדת דווקא למצלמה זו היא רזולוציית הצילום העומדת על 14.7 מגה פיקסל. רזולוציה גבוהה זו באה יחד עם זום אופטי של 5X וטווח זום של עד 140 מ"מ, שכולם יחד מקנים למצלמת ה-G10 של Canon יכולת להפקת תמונות מדוייקות ואיכותיות.

לחברת קנון יש מעבד 4 DIGIT הייחודי רק לה וקיים גם במצלמת, מה שמוסיף למצלמת Canon Powershot G10 תכונות ויכולות רבות. לדוגמא - למצלמת ה-10G Canon יש יכולת נפלאה לזיהוי פנים. המצלמה מסוגלת לשמור בזכרונה כמות גבוהה של דמויות קבועות ולמקד את הצילום בעת הופעתן בתמונה. בנוסף, במידה ואתם מעוניינים בצילום עצמי, תוכלו להשתמש בתכונת ה-Face Self-Timer והמצלמה תמתין עד אשר תזהה את הדמות המוכרת לה בתמונה ורק אז תבצע את הצילום. תכונה נוספת היא תכונת 'תיקון הניגודיות המתוחכמת', הI-Contrast, שמסוגלת, בין השאר, להבהיר איזורים כהים. תכונה נוספת של מצלמת ה-10G היא תכונת ייצוב התמונה האופטי, שנועד כדי להפחית רעידות טבעיות הנוצרות בעת צילום אובייקטים רחוקים.

מצלמת Canon Powershot G10 כוללת תכונות נוספות, כגון מנגנון להפחתת תופעת העיניים האדומות, צילום וידאו כולל קול, פלאש מובנה (יש אפשרות להוספת פלאש חיצוני), צילום מאקרו, חיבור ישיר למדפסת להדפסת תמונות ללא מחשב ועוד. גודלה של המצלמה עומד על 109.1 x 77.7 x 45.9 מ"מ ומשקלה הוא 350 גרם.

למצלמה תפריט קל וברור לשימוש והיא נחשבת כאחת ממצלמות המעבר המומלצות ביותר.

דגם זה הוחלף לאחרונה על ידי דגמים חדישים יותר של קנון Canon PowerShot SX230 HS ו-Canon PowerShot SX130 IS.

נושאים חשובים


מדריך לפיתוח תמונות

פיתוח תמונות היום נעשה כמו שהכול נעשה היום – מהיר, מיידי ובלי יותר מדי התעסקויות.

לקריאה נוספת

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR

מצלמות דיגיטליות דמוי SLR מציעות טכנולוגיות מתקדמות ופונקציות של מצלמות מקצועיות בדגמים פשוטים ונוחים יותר.

לקריאה נוספת

מצלמות קנון

מצלמות קנון הפכו לשם דבר בעולם הצילום המקצועי והן נתפסות כמצלמות איכותיות, מתוחכמות ויעילות המצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בשוק.

לקריאה נוספת

סנכרון תמונות מהמצלמה למחשב

העברת התמונות מכרטיס הזיכרון של המצלמה למחשב מתבצעת באמצעות כבל וכמה פעולות מאוד פשוטות.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה